06.07.2023

Чортків та Бад-Зоден-Зальмюнстер відтепер міста-побратими

14-15 червня в Берліні відбулася щорічна зустріч Мережі молодих німецьких мерів, участь в якій взяли голови українських громад – Чорткова, Гнівані, Коцюбинського, Широкого, Куп’янська, Гірського, Шульгинки. А мери Чорткова (Україна) та Баден Сод-Сальмюнстера (Німеччина) підписали договір про міжмуніципальне партнерство. Поїздка української делегації відбулася завдяки підтримці Фонду Ганнса Зайделя. 

Домінік Браш, Баден Сод-Сальмюнстера, сказав, що крім конкретних проектів для негайної підтримки України, їх громади будуватимуть довготривалі стосунки у різних сферах.

«Мережа молодих німецьких мерів,  зокрема мер Хофштеттена, Мартін Ассмут особисто докладає багато зусиль для допомоги України у пошуку нових партнерів для українських громад. Завдяки цій співпраці близько 10 українських громад вже будують партнерство із німецькими муніципалітетами. Ми також провели зустрічі з різними фракціями у Бундестазі а також в Канцелярії Президента Німеччини де переконували німецьких парламентарів та посадовців підтримувати таку форму співпраці. Вона може стати одним з елементів участі Німеччини у відбудові України», — каже Остап Процик, радник міського голови Львова і представник проєкту Cities4Cities/United4Ukraine. 

Довідка 

Якщо ви шукаєте муніципалітет- партнера у Європі, зверніться до команди Сities4cities|United4Ukraine. Ми налагоджуємо зв’язки між українськими громадами та європейськими муніципалітетами, щоб побудувати сильні партнерства і підтримати Українське прагнення до членства в ЄС і післявоєнного відновлення.

Cities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities 4 Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи. United 4 Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida).