06.07.2023

Херсон, Мелітополь та ще 10 українських міст налагоджують співпрацю зі шведськими партнерами

Шведсько-український форум, який організовує проєкт Сities4cities|United4Ukraine у рамках співпраці Інституту міста Львівської міської ради та Шведської асоціації місцевих і регіональних влад SALAR розпочав свою роботу та триває 19-20 червня. Мери, заступники з 12 українських муніципалітетів вперше зустрілися із своїми потенційними партнерами у Швеції. 

У рамках форуму підписали 2 нові міжмуніципальні угоди: Слобожанське (Дніпропетровська область, Україна) та Веннас (Швеція), вони співпрацюватимуть у сфері розвитку STEM-освіти, управлінні побутовими відходами та сфері місцевого економічного розвитку. А також договір про співпрацю підписали Білогороська громада (Київська область, Україна) та Туресо (Швеція). 

Міністр розвитку міжнародної співпраці Швеції, Йохан Форссел заявив на форумі, що надалі Україна буде найбільшим отримувачем міжнародної фінансової допомоги від Швеції. “Швеція буде підтримувати Україну не тільки в часі війни, а і в часі миру”, – сказав він.

Зазначимо, Швеція надала підтримку Україні вже у розмірі 1 мільярда євро. 

“Дуже мало шведських громад мали до сьогодні партнера в Україні. Лише кілька місяців тому у Стокгольмі ми презентували цю ідею шведським муніципалітетам. Миттєво, після цього ми отримали дуже багато запитів потоваришувати з українською громадою. Сьогодні – це 12 партнерств, але ми отримуємо заявки від Швеції ще і ще”, – каже Світлана Блінова, менеджерка проєкту Сities4cities|United4Ukraine. 

Марта Супрун, експертка із міжнародної співпраці Сities4cities|United4Ukraine говорить, що такі партнерства відкривають двері до європейських програм, на які громади можуть подаватися та отримувати підтримку. 

Андрій Плахотнюк, Посол України у Швеції сказав, що важливо, щоб кожне шведське місто знайшло партнера в Україні. Треба працювати на різних рівнях співпраці – в тому числі і бізнесу, для посилення економіки. До прикладу, шведська компанія IKEA вже повернула виробничі потужності в Україну. Муніципалітети можуть стимулювати відновлення та розвиток таких важливих сьогодні для відбудови економічних зв’язків.

Також Міністр Йохан Форссел сказав, що Швеція дуже зацікалена збільшувати торгівлю між нашими країнами та багато приватних компаній зацікавлені бути присутніми в Україні. Тому Швеція відкриє в Києві офіс для налагодження бізнес-партнерств. 

Серед українських міст на форумі – нещодавно деокуповані Херсон, міста Біла Церква, Калуш, Білогородка, Слобожанське, Славута, Конотоп, Зеленодольськ та Мелітополь, який досі перебуває під окупацією. Більшість українських громад, представлених на форумі, серйозно постраждали від війни – перебували під російською окупацією, зазнали масових руйнувань  соціальної та критичної інфраструктури через ракетні обстріли, приймали внутрішньо переміщених осіб та надавали фізичну та психологічну підтримку людям з травмами війни.

Довідка 

Якщо ви шукаєте муніципалітет- партнера у Європі, зверніться до команди Сities4cities|United4Ukraine. Ми налагоджуємо зв’язки між українськими громадами та європейськими муніципалітетами, щоб побудувати сильні партнерства і підтримати Українське прагнення до членства в ЄС і післявоєнного відновлення.

Cities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities 4 Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи. United 4 Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida).