04.12.2022

Інвентар для наших вогнеборців від польських друзів

Один з перший міжнародних фондів, з якими розпочала свою співпрацю Мена, був Solidarity Fund PL in Ukraine. Завдяки цій співпраці ми вчилися розробляти інвестиційні паспорти, реалізовувати соціальні проекти, думати стратегічно, готувати містобудівну документацію, як фундамент для розвитку економіки вцілому, вивчали і досвід децентралізації в місцевому самоврядуванні, вчилися пошуку міжнародних партнерів та багато іншого. Зі створенням громади ми почали одразу перейматися безпекою громадян. В рамках програми “U-LEAD з Європою” ми напрацювали підгрунтя та створили власну пожежну охорону, спрямувавши наші зусилля та частину бюджетних коштів на покращення цивільного захисту мешканців.

Завдяки польським експертам ми вивчали столітній досвід “вогнеборців” Польщі та напрацьовували варіанти його покращення на місцевому рівні, також вивчалися і варіанти покращення законодавчого підґрунтя в нашій державі, саме щодо діяльності місцевих і добровольчих пожежних команд. Деякі зміни нещодавно віднайшли своє відображення в українському законодавстві. А в Менській громаді, першій на теренах нашої Чернігівщини було навчено пожежників і створено комунальну установу, якаі по сьогодні рятує майно і життя наших мешканців від вогню. В деяких населених пунктах мешканці, за сприяння місцевих аграріїв, теж почали виявляти бажання і записуватися в ряди добровольчих формувань.

Але для якісної роботи пожежної охорони замало фінансування з місцевого бюджету тому профільні віділи та керівництво місцевої пожежної охорони постійно шукало і розвивало співпрацю з міжнародними партнерськими організаціями. Саме таким партнером для нашої громади і є Міжнародний фонд Солідарності Solidarity Fund PL in Ukraine. Одразу після звернення міського голови до керівника представництва Solidarity Fund PL Павела Коста, в якому задля забезпечення ефективної діяльності місцевої пожежної охорони в Макошине, Дягові, Семенівці, та Бірківці просили пожежний інвентар, ми одразу отримали позитивну відповідь. І нещодавно цю допомога вже була доставлена до Менської громади.

Минулого тижня, під час 26 сесії міської ради – пожежні шоломи, взуття, вогнетривкі та технічні рукавиці, спецодяг, пояси, підшоломники, петлі евакуаційні, пожежну драбину, мотопомпу, лопати, бензопилу та електрогенератор були передані на Менську пожежну охорону. Вчора, начальник місцевої пожежної охорони Анатолій Фурман передав своїм “колегам-вогнеборцям” Менщини вищеперелічену допомогу.

Від всіх мешканців Менської громади, керівництво мііської ради та місцевої пожежної охорони висловлює подяку нашим багаторічним партнерам Solidarity Fund PL in Ukraine – Pawel Kost,  Artur Grossman,  Лілія Атнажева,  Роман Шевчун,  Ірина Кудрик  . Віримо, що дуже скоро настане омріяна Перемога і ми спільно реалізуємо не один цікавий, і корисний для громади проект.

Джерело
Джерело