08.12.2022

Культурний табір відпочинку в Зіндельфінгені

У рамках проєкту Kulturelle Feriencamp (культурний освітньо-розважальний табір) за підтримки міста Зіндельфінген (Німеччина) талановита молодь Звягеля зі сфери культури мала можливість відвідати Зіндельфінген і його околиці протягом десяти днів.

Програма табору була сформована з урахуванням правил й належних умов для безпечного перебування дітей. Вона охоплювала різноманітні поїздки, презентації, воркшопи, заняття в робочих групах та ін.. Їх метою було сприяння особистісному зростанню, відновлення впевненості в майбутньому та найголовніше – відвернути увагу від травматичного досвіду війни.

Протягом цього часу діти активно брали участь у заходах, знайомилися з історіює, звичаями та традиціями Німеччини. Ще в перші дні побували в місцевій ратуші, де українських гостей особисто вітав бургомістр міста Зіндельфінген Бернд Фьорінгер, їздили на оглядову екскурсію по заводу Mercedes Benz, щоб побачили на власні очі, як створюються авто. Також програмою візиту було передбачено верхова їзда, катання на ковзанах, відвідування зоологічно-ботанічного саду Вільгельми та казкового замку Гогенцоллернів.

Незважаючи на холодну пору року за вікном, нам було тепло та затишно разом. Діти дуже вдячні всім, хто долучився до цього проєкту. Це стало для них прекрасною можливістю пізнавати навколишній світ і розвивати себе.

Відгук учасниці табору:

„Я гадаю, що кожному українцю треба відвідати цей табір. Щоб вони могли побачити і зрозуміти як допомогти владі розвинути країну, як зберегти історичні пам’ятки культури… і т.д. Мене вразила екскурсія в замок Гогенцоллерн. Сподобалося як там все доглянуто, висаджені квіти, встановлені різні новорічні прикраси, як зовні, так і всередині. Я хочу щоб Україна перейняла цей манер у Німеччини доглядати за історичними пам’ятками. Вцілому мені дуже сподобалося. Сподобалося як був організований цей табір. Сподобалося ставлення людей до України, те як вони стараються допомагати нам в цей не простий час. І я впевненна, що завдяки допомозі всього світу Україна переможе! Слава Україні! Героям слава!“