28.12.2022

Овруч підписав угоду про співпрацю із польською гміною Цедри-Велькі

Сміливі українські громади налагоджують партнерства із європейськими громадами на міжнародному форумі World for Ukraine у Жешуві (Польща) впродовж 7-9 грудня. 33 українські громади приїхали, щоб презентувати свої міста і знайти партнерів та можливості для розвитку. Так, угоду про партнерство під час заходу підписали Овруцька громада з Житомирщини та гміна Цедри-Велькі з Польщі.

Усі громади – учасники спільноти Cities4cities United for Ukraine. Основна мета проєкту United for Ukraine – допомогти українським громадам знайти партнерів за кордоном і налагодити з ними довготривалі партнерства. 

Такий приклад  партнерства вдалося створити Овруцькій громаді, що на Житомирщині, разом з польською громадою Цедри-Великі.

«Сьогодні ми підписали меморандум про співпрацю з польськими побратимами. Така підтримка важлива для нас і дозволяє вирішувати, наприклад, гуманітарні потреби. Громада Цедри-Великі подарувала Овручу пожежний автомобіль, який служитиме для безпеки наших людей»,- розповідає Іван Коруд, міський голова Овруча (Житомирська область).

Під час форуму World for Ukraine мери вирішили започаткувати стратегічні відносини для економічного та культурного розвитку громад.

«Дуже добре, що ми зустрілися та затвердили меморандумом наше майбутнє партнерство. Ми маємо допомагати один одному і показувати нашу спільну силу.

Я хочу, щоб ми могли обмінюватися досвідом та допомагати нашим друзям у спортивному, культурному напрямках. Щоб діти з наших громад могли зустрічатися та продовжувати це партнерство», – вважає Януш Голінскі, голова гміни Цедри-Велькі (Гданський повіт, Польща).

Проєкт Cities4Cities United for Ukraine ініційований SKL International у партнерстві з містам Львів (Україна) та Зіндельфінген (Німеччина),

виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Стратегічними партнерами проекту є Асоціація міст України та Всеукраїнська асоціація ОТГ.