31.01.2023

Шведські громади зацікавлені у партнерстві з українськими громадами

У Стокгольмі цьогорічний Міжнародний день Асоціації місцевих і регіональних влад Швеції (SALAR) був присвячений Україні. 49 громад і регіонів Швеції працювали над механізмами допомоги Україні, зокрема роллю громад у відбудові України. На події представили ініціативу Сities 4 Cities | United 4 Ukraine, яка допомагає налагодити довготривалі партнерства між українськими і європейськими громадами. 

«Перебуваючи тут, на міжнародних днях SALAR International, і слухаючи шведські громади, я відчуваю велику підтримку, волю та інтерес підтримати українські громади», — розповідає Раян Нокс, директор SALAR International. 

Серед причин, чому представники місцевого самоврядування Швеції прагнуть співпрацювати з українськими, Магнус Лільєстром, старший радник SALAR називає досвід українських громад в кризовому управлінні і, зокрема, у сфері цивільної оборони. А також бажання підтримати одну конкретну громаду і її людей та побачити конкретний результат.

Натомість українські громади потребують експертизи європейських партнерів у відбудові та міському плануванні.

«Шведські громади можуть допомогти нам сьогодні боротися з наслідками російського вторгнення, щоб ми створили такі умови, за яких люди із задоволенням повернуться після нашої перемоги. Спілкування між громадами має бути обов’язковим, щоб українці самі побачили доступність, інклюзивність, архітектуру, демократичні принципи», — розповідає Олександр Корінний, голова Всеукраїнської асоціації ОТГ і мер Новоукраїнської громади.

Одразу під час події мери двох громад — Новоукраїнської з України і Хьорби зі Швеції — виявили свою зацікавленість у співпраці і зробили перші кроки для налагодження двостороннього партнерства. 

Громада Хьорби вже має досвід співпраці з громадами Польщі, Фінляндії та Косово і прагне розпочати партнерство з Україною.

«Те, як українці долають виклики, їхня хоробрість, гордість, цінності і завзяття, з яким вони борються за свою країну, є неймовірними, і це варто підтримати, щоб Україна була знову цілісна», — розповідає мерка швецької громади. 

Сities 4 Cities | United 4 Ukraine — ініціатива, покликана налагодити довготривале партнерство між українськими та європейськими громадами і сприяти децентралізації.

«Наше завдання як ініціативи — показати світу сміливі і стійкі до нинішніх викликів українські громади і надихнути європейські громади на співпрацю з ними. Саме тому запланований окремий форум шведсько-української співпраці для муніципалітетів у Стокгольмі. Ми запросимо українські та шведські громади, які готові до партнерства, аби вони могли познайомитися та спланувати перші проєкти. Дати проведення форуму та як зареєструватися ми повідомимо згодом», — каже Світлана Блінова, координаторка ініціативи Сities 4 Cities | United 4 Ukraine. 

Ініціативу Сities 4 Cities | United 4 Ukraine започаткувала SALAR International у співпраці з містами Львів (Україна) та Зіндельфінден (Німеччина). Проєкт реалізується за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (SIDA) і Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID). Стратегічними партнерами ініціативи є Всеукраїнська асоціація ОТГ і Асоціація міст України.