28.03.2024

Новий конкурс, процедури, дедлайни: останні новини з конференції Interreg Europe

20-21 березня 2024 року відбулася конференція, організована Interreg Europe, під назвою “Europe, Let`s cooperate!”. Cities4Cities | United4Ukraine разом з командою управлінців з українських громад шукали на заході партнерів для реалізації проектів в рамках програми та дізнавалися про умови участі в проектах з перших уст.

Ділимося найактуальнішою інформацією для українських громад щодо участі в програмі Interreg Europe.

Під час заходу  оголосили про новий конкурс проєктів, у якому вперше може брати участь Україна. Також презентували спеціальну процедуру, за якою заявники з України можуть долучитися до проектів першої та другої хвилі, що вже реалізовуються.

Обидва конкурси стартували 20 березня, заявки очікуються до 7 червня.

Участь в програмі можуть брати органи державної влади, органи місцевого самоврядування та неприбуткові організації, які співпрацюють з публічними органами влади щодо напрацювання політик місцевого розвитку. Важливо, щоб організації, які подаються для участі в проекті мали реальну можливість впливати на розробку конкретних політик місцевого розвитку та їх впровадження.

 

Делегація українських міст та Cities4Cities | United4Ukraine на конференції “Europe, Let`s cooperate!” разом із потенційними партнерами з Італії
Делегація українських міст та Cities4Cities | United4Ukraine на конференції “Europe, Let`s cooperate!” разом із потенційними партнерами з Італії

Долучення до проектів, що реалізуються

150 проєктів, затверджених під час першої та другої хвилі проектів, зможуть долучити до партнерів проєкту українські організації.

Детальніше про процедуру долучення до проектів можна дізнатися на сайті програми.

 9 квітня 2024 року о 10:00-12:00 за центральноєвропейським часом (11:00 -13:00 за українським часом) Секретаріат Програми проведе онлайн-захід для проектів 2 попередніх хвиль та потенційних заявників з України та інших 6 країн. Під час заходу програма відповість на питання щодо заявок обмеженого конкурсу, а проекти, готові до залучення нових парнтерів зможуть презентувати себе для учасників з нових країн.

Для того, щоб взяти участь, потрібно попередньо зареєструватися за цим посиланням.

Також, Програма планує серію інфо-сесій, під час яких потенційні заявники можуть адресувати Програмі запитання щодо заявки та реалізації проектів.

На партнерів з України поширюються всі вимоги до партнерів проекту, які передбачені стандартною процедурою реалізації проектів (деталі нижче).

Новий 3 конкурс проєктів

Паралельно, стартував 3 конкурс проектів в рамках програми.

Українські організації можуть бути як основними партнерами, які пропонують ідею проекту, так і звичайними партнерами, які долучаються до проектної ідеї основних партнерів. 

Для подачі проекту необхідно зібрати консорціум партнерів проекту із всіх 4 регіонів Європи: Півночі — Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Швеція; Сходу — Австрія, Болгарія, Чехія, Угорщина, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія; Півдня — Хорватія, Кіпр, Греція, Італія, Мальта, Португалія, Іспанія;  Заходу — Бельгія, Франція, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Швейцарія. 

Основний партнер відповідає за подачу проєктної заявки від імені всього консорціуму та всю подальшу комунікацію проекту з Програмою, в тому числі за звітування, аудит та проплати. Партнери проекту відповідають  за реалізацію власних активностей в межах проекту. Також, всі партнери мають мати змогу залучати співфінансування у розмірі 20%  (для органів державної влади та місцевого самоврядування) та 30 % (для неурядових організацій). Гранти надаються за принципом постфінансування на підставі пред’явлених платіжних документів на що піврічній основі. Тому партнери мають мати достатньо фінансових спроможностей інвестувати фінансові ресурси в реалізацію проектів.

На сайті програми розміщені корисні відео щодо того, як написати грантову заявку.

Як знайти партнерів для проектів

Щоб знайти партнерів для реалізації проектів в рамках програми Interreg Europe, приєднуйтесь до спільноти (якщо ви ще не є учасником) та заповніть свій профіль. Як член спільноти, ви можете використовувати спільноту для пошуку нових контактів та знайомства з однодумцями та отримувати інформацію про заплановані онлайн і оффлайн нетворкінгові заходи.

Погляньте на ідеї проектів, які вже реалізуються, та сконтактуйте з ними для долучення до наявних чи нових проектів. Також ви можете поділитися ідеєю власного проєкту на платформі.

Матеріал підготувала Марта Супрун,
експертка з міжнародної співпраці Cities4Cities | United4Ukraine

Довідка

Cities4Cities | United4Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022.  United4Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Сities4Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи.