19.09.2023

Якщо ви виживаєте тут щодня, то і ми виживемо, – шведський Норрчепінг відвідав Херсон, громади підпишуть договір про партнерство

Херсон та шведський  Норрчепінг підпишуть договір про співпрацю, – про це сьогодні заявили на прес-конференції у Швеції.  Підписати договір планують у листопаді у Норрчепінгу.

Вперше міста налагодили контакт у червні на форумі міжмуніципальних партнерств Україна-Швеція, який організувала ініціатива Сities4Cities| United4Ukrainе. Нагадаємо, ініціативу налагодження довгострокових партнерства започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida).  

Цими днями представники шведського муніципалітету Ньорчопінг Kрістофер Ярнваль та Томас Свенссон перебували у Херсоні із візитом та перемовинами про подальше партнерство.

«Норрчепінг і Херсон починають співпрацю. Ці міста мають подібності, наприклад, обидва є важливими портами. 

Херсон – прифронтове місто, яке українці захищали від російського агресора. Ми поїхали туди, щоб побачити все на власні очі. Херсон серйозно постраждав від війни, частково зруйнований, частина – затоплена. Багато мирних жителів загинули та було поранено ворогом», – каже пан Крістофер Ярнвал, заступник мера Норрчепінга.

«Це довгострокова співпраця, ми зосереджені на післявоєнному часі, але також плануємо термінові проекти. Перш за все, ми хочемо надати підтримку місту, яке бореться за свободу», — каже Рейдар Сведо, заступник мера Норрчепінга».

Сьогодні, 19 вересня, на прес-конференції у Норчопінгу, шведське місто Норрчепінг оголосило про намір підписати угоду з Херсоном. Про це заявили заступники мера Норрчепінга Крістофер Ярнвалл та Рейдар Сведо.

Віталій Бєлобров, заступник міського голови Херсона каже, що для міста дуже цінно, що потенційні партнери побачили на власні очі ситуацію у Херсоні та поспілкувалися з незламними херсонцями: 

“Коли ми планували візит, звісно, ми говорили про всі безпекові питання. Адже у Херсоні нон-стоп обстріли із ворожої артилерії. Крістофер сказав, що якщо ми тут постійно живемо, то і вони зможуть вижити. Це неймовірно сміливо. 

Ми плануємо розпочати співпрацю у напрямках культури, гуманітарних питань, переймати досвід роботи муніципалітету. Після перемоги плануємо співпрацю між підприємцями обох міст, можливо, відкриття шведських підприємств в Херсоні”.

Нагадаємо, ініціативу налагодження довгострокових партнерства започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida).