This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Білогородська громада
Офіційно зареєстроване близько 27 тис. осіб.
За оцінками сільської ради – понад 53 тис. мешканців (станом на 01.01.2022).
Дітей до 18 років ≈ 15 500;
Пенсіонери ≈ 5080 пенсіонерів;
Особи з обмеженими можливостями ≈ 328, серед яких 118 дітей.
До початку лютневої агресії в громаді вже жили 2500 осіб, які змушені були рятуватись від воєнних дій на Сході України. Протягом березня, кількість таких людей збільшилась ще на 1500 осіб і ця цифра постійно зростає.
Історія
Територія сучасної Білогородки була заселена здавна. В селі виявлено залишки пізньотрипільського поселення (III тисячоліття до н. е.), могильник епохи бронзи (II—І тисячоліття до н. е.), посуд зарубинецької культури (II ст. до н. е.—II ст. н. е.). У VII—IX століттях тут існувало слов’янське поселення, де згодом виникло місто Білгород-Київський.
Уперше згадується він в літописі під 980 роком. На той час місто з прилеглими землями знаходилось в особистому володінні великого князя київського Володимира Святославича, тут розташовувався князівський палац. 991 року в Білгороді було збудовано фортецю, і місто стало одним з найміцніших форпостів в обороні Київської Русі від кочовиків.
Залишки давнього Білгорода добре збереглися. Дотепер на березі Ірпеня можна бачити його потужні укріплення — глибокий рів та вал заввишки 10—12 метрів, що мав досить складну конструкцію з дерев’яних зрубів. Цікаво, що під час спроби штурму Києва російськими військами у березні 2022 року вали знову виконали свою оборонну функцію і дали окупантам просунутись до столиці України з цього напрямку.
Білогородська громада і війна
З перших днів Білогородська громада була на передовій оборони Києва, яка тривала 37 днів. Впродовж цього періоду 24/7 працювали сили ППО. Підрозділи ЗСУ також оборонялися на землі, не даючи ворогові змоги наступу з землі.
По території громади завдавали численні ракетні, мінометні та артилерійські удари. Пошкоджено і зруйновано понад 150 будинків.
Білогородська громада прилягає до столиці зі сторони Житомирської траси (сполучає Київ і Західну Україну), за контроль над якою впродовж 1,5 місяців тривали дуже запеклі бої. Це був найбільш небезпечний напрямок у Київській області.
На жаль, були жертви і цивільних. Лікарка амбулаторії Інна Діхтяренко загинула, коли збирала медикаменти. Загинула також пара, що сідала в автівку для евакуації. В селі Стоянка загинув волонтер, який доставляв продукти харчування та медикаменти мешканцям під час облоги села.
Через Білогородку йшов великий евакуаційний потік відбувалася евакуація мешканців із міст навколо Києва. Загалом через громаду були евакуйовані понад 50 тис. осіб, яких тут годували та надавали речі першої необхідності.
На кожного, хто прибував до нашої громади, чекали гарячий обід, чай, кава, ласощі для дітей, а ще – увага, турбота з боку команди сільського голови та волонтерів.
Сьогодні громада відновлюється після 37 днів життя в епіцентрі оборони Києва.
Білогородський сільський голова та його команда
Голова Білогородської громади – Антон Овсієнко. Має чотири вищі освіти та чималий управлінській досвід, адже з 2010 року обіймав посаду сільського голови Святопетрівського (село, що згодом увійшло до громади Білогородки). Мешканці 10 років поспіль довіряли йому керівництво сільською громадою.
У 2020 році Антона Овсієнка обрали головою нової громади. Антон Овсієнко з першого дня війни постійно на місці. Багато в чому, його енергія, воля та відданість громаді допомогли вистояти.
Девіз його команди: «Допомогти, підтримати, не пройти повз».
Стратегія розвитку
На 2022 рік було заплановано розроблення стратегії розвитку Білогородської сільської територіальної громади на 2022-2027 роки за підтримки програми U-LEAD з Європою.
Саме на 24 лютого була запланована перша зустріч робочої групи, яка, на жаль, не відбулася через початок російського вторгнення.
Білогородська сільська рада повернеться до розроблення документу відразу після завершення воєнного стану.
Джерела: Білогородська громада, Збройні сили України