Довгострокові міжмуніципальні партнерства

Довгострокові міжмуніципальні партнерства

Наша ціль – налагодження і підтримка довгострокових партнерських стосунків між муніципалітетами в Україні та в інших європейських країнах. 

Для кого цей ресурс 

Якщо ви представляєте муніципалітет і розглядаєте ідею створення партнерства з українською громадою – вам до нас. 

Муніципалітети в Україні

В Україні існує 1469 муніципалітетів, які офіційно називаються територіальними громадами або скорочено громадами (hromada). Є три головні типи громад – міські, селищні та сільські, які відрізняються в першу чергу тим, в якому населеному пункті знаходить центр громади – в місті, селищі чи селі. Громади, як правило, обʼєднують певну кількість різних населених пунктів. Населення варіюється від кількох тисяч до кількох мільйонів. Голови громад а також місцеві ради обираються на загальних виборах.

Як ми допомагаємо в налагодженні партнерства

Очистити

На нашому ресурсі ви знайдете ті українські громади, які висловили бажання створити нові партнерства. Їх описи ви можете знайти в списку (лінк на каталог), або на карті (вище). Для початку ми пропонуємо вам визначитись з тим, якого розміру має бути ваш потенційний партнер і в якій частині України він має знаходитись. Це допоможе вам звузити пошук і ближче ознайомитись з потенційними кандидатами. На кожному етапі пошуку ви можете скористатись нашими послугами і написати нам листа (лінк на мейл) зі своїм запитом. Ми можемо підготувати вам кілька пропозицій, які відповідатимуть вашим критеріям або ж відповісти на інші питання. 

Ви вже визначились з ким хочете налагодити партнерство. Чим ми можемо допомогти?

Якщо ви вже знаєте, з якою українською громадою хочете дружити, ми допоможемо організувати перші кроки на шляху до знайомства – організувати перші розмови з головою громади або відповідальними працівниками, надати консультацію стосовно потенційних сфер співпраці і спільних проєктів, розповісти про наявні міжнародні інструменти, які скеровані на підтримку таких партнерств. 

Також в рамках нашого проєкту ми проводимо нетворкінгові зустрічі, або допомагаємо організувати взаємні візити, слідкуємо за появою нових міжнародних програм і інформуємо партнерів про нові можливості. 

Мартін Ассмут, мер міста Хофштеттен (Німеччина), Член Правління мережі молодих мерів Німеччини, громада – партнер Тростянецької громади в Україні

«Через мережу контактів молодих мерів ми теж намагалися впливати на рішення наших політиків щодо війни в Україні. Давали знати нашим громадам, чим живуть мери та міста України, яка підтримка їм потрібна. Це завдання, щоб наші політики отримали інформацію з перших вуст, так би мовити, бо ми своєю чергою комунікуємо з українськими колегами напряму”. 

Для того, щоб познайомити українські громади з європейськими – ми організовуємо форуми у європейських країнах. Про один з них написала Катажина Плєвка-Хіжиньска, представниця мера Лєшно (Польща)  з питань України:

«Міський голова Охтирки хоче співпрацювати з Лешно. Нас відділяє 1600 км. Я запитала, що для нього було б найважливішим у цій співпраці. «Показати молоді світ. Показати їм, що вони не повинні бути жертвами». Він не говорив про агрегати, ліки чи їжу. Він постійно казав: «Ми з цим собі дамо радо». Людина, яка щодня стикається з війною та смертю, людина, яка називає себе реалістом, каже мені, що якщо вони виживуть, то це буде найважливіше. З рештою вони впораються самі. Вони вже собі добре раду – за 100 днів побудували нову ТЕЦ, яка вже запрацювала».

Лєшно та Охтирка стали містами-партнерами. 

1
Прийняти рішення, що міжнародна співпраця вам потрібна
2
Визначити людину, яка буде відповідальною за проєкт
3
Написати нам на email, після чого ми зв’яжемось з вами для обговорення наступних кроків
4
Якщо ви готові самостійно створити власне портфоліо на нашому сайті вам сюди