Інструкція для участі у проєкті United for Ukraine: як подати заявку від громади

United for Ukraine − проєкт, створений для України, де зараз триває війна. Країна зазнає руйнувань та збитків, які нам, українцям, треба ліквідовувати.
Міжнародна спільнота готова допомогти громадам, які постраждали. І щоб побудувати ефективну співпрацю для відбудови нашої країни, створено United for Ukraine. Це майданчик для діалогу українських громад та міжнародних партнерів.
Тут громади, які відбудовують свої території, можуть залучити іноземних інвесторів. А міжнародні партнери допомагають подолати наслідки російської агресії, інвестуючи в Україну . 

Щоб взяти участь у проєкті United for Ukraine, громаді треба створити свій профіль. Це можна зробити самостійно, дотримуючись порад: 

 Подавайте інформацію стисло та вичерпно: 

Щоб зацікавити майбутніх партнерів, намагайтесь описувати вашу громаду просто і зазначайте конкретні факти. 

Наприклад: “Громада _______ найбільша за чисельністю населення в регіоні. Тут розвивають агросектор: за останні 3 роки відкрито 4 фермерських господарства, а площа земель для сільгоспробіт зросла в 2 рази”.

Уникайте розмитих та загальних фраз. 

Наприклад: “Громада ______ активно розвивається та докладає максимум зусиль для розвитку регіону, щоб досягти збагачення мешканців та добробуту” 

⦁ Покажіть вашу громаду через візуальні матеріали: 

Подбайте про якісні фото/відеоматеріали, які ілюструють вашу громаду. Краще один раз побачити, ніж багато разів почути. 

Розкажіть історії людей: 

Історії людей завжди цікаво читати. У час війни люди розкриваються по-новому, і з’являються герої: це наші сусіди, працівники комунальних структур, рятувальники, волонтери. Історію творять люди. І ми рекомендуємо додавати у профіль розповіді з фото про таких людей. Це приверне до портфоліо громади значно більше уваги. 

⦁ Розставте правильні акценти:

Міжнародні партнери будуть шукати собі близьку за цінностями громаду. Наприклад, спортивні федерації будуть зацікавлені у розвитку спорту, екологічні фонди вкладатимуть у “зелені” ініціативи тощо. 

Тому, якщо у вашої громади є конкретні проєкти (екологічні, економічні, транспортні, історичні чи інші), які хочете реалізувати, зробіть на них акцент. Можна це винести в окремий блок, можна описати ширше у блоці “стратегія розвитку”.  

Також окремим додатковим блоком можна описати особливу гордість громади. До прикладу, унікальний архітектурний об’єкт, екологічне диво, сучасний проєкт залізниці, спортивного комплексу тощо. 

⦁ Дотримуйтесь використання авторських прав:

Обов’язково вказуйте авторів та джерела фото/відеоматеріалів, які використовуєте, описуючи громаду.  

Що має бути в профілі громади та в якому порядку?

Блок 1: Загальна статистична інформація про громаду

  • назва громади та область, де вона розташована;
  • кількість населення; (+ окреме фото)
  • уточнення, скільки зі 100% населення чоловіки, скільки − жінки;
  • яскраве панорамне фото громади.

Цей блок є стандартним та обов’язковим до використання. На фото нижче зазначено як приблизно виглядає даний блок:

можна ознайомитися з прикладом громади
можна ознайомитися з прикладом громади
Фото 1 - яскраве панорамне фото громади. Фото 2 - окреме фото для опису населення
Фото 1 - яскраве панорамне фото громади. Фото 2 - окреме фото для опису населення

Блок 2: Мапа

Цей блок є стандартним та обов’язковим до використання.
Для того, щоб блок був внесений, необхідно зазначити координати населеного пункта. Для цього знаходимо в Гуглі-картах потрібний населений пункт. 

(В прикладі це Львів)
(В прикладі це Львів)
Наводимо на центральну точку населеного пункту на карті та натискаємо праву кнопку мишки. Верхній рядок і є потрібні вам координати, зазначте їх у заявці.
Наводимо на центральну точку населеного пункту на карті та натискаємо праву кнопку мишки. Верхній рядок і є потрібні вам координати, зазначте їх у заявці.
Вигляд блоку на сайті
Вигляд блоку на сайті

Блок 3: Історія 

Декілька абзаців з короткою історичною довідкою про громаду та її формування. 

Окремим блоком розкажіть про історичні та культурні пам’ятки, ландшафтні заказники, про відомих персоналій, які народились на території громади. 

 

Приклад
Приклад

Блок 4: Економіка

Головні питання тут − що становить основу економіки громади, які критичні/важливі підприємства, заводи, комбінати розташовані на території громади.

Приклад
Приклад

Блок 5: Громада та війна

Головна суть цього блоку − описати життя громади з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. Треба висвітлити тему: як громада постраждала від війни. 

Розповідь треба проілюструвати фото (не забудьте вказати авторство та джерело фото). 

Приклад
Приклад

Блок 6: Люди громади

Розкажіть про голову громади: дайте коротку біографічну довідку, реалізовані проєкти.  

Також розкажіть історії волонтерів, лікарів, працівників комунальних підприємств, підприємців, які активно проявили себе за час війни. 

Приклад
Приклад

 Блок 7: Стратегія розвитку 

Розкажіть стисло та вичерпно про те, що планується реалізувати у громаді. До прикладу, відновити роботу якогось виробництва або розвинути новий туристичний маршрут, або щось подібне.

Приклад
Приклад

Блок 8: Джерела 

Вкажіть посилання на сайти, книги, матеріали, звідки брали інформацію.

Приклад
Приклад
Приклад
Приклад
Важливо: під кожним фото необхідно вказувати його джерело.

Фото, окрім їх наявності в документі, мають бути в окремо створеній папці “фото” на ГуглДиску. А також Прохання до заповнення заявок, складати їх у документах в суворому порядку з інструкцією, а також надавати лише якісні фото із вказанням автора і джерела.
На сторінках може також використовуватися відео, завантажене на YouTube

Приклад
Приклад