This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Глухівська громада
Населення громади – 38382 мешканці
Дітей до 18 років – 6140
пенсіонери – 8600
особи з обмеженими можливостями – 2076
внутрішньо переміщені особи – 618
жінок – 20880
чоловіків – 17502
До складу Глухівської громади входять 1 місто та 24 села.
Глухів – міцний, неприступний в обороні
Громада розташована у межах найбільш низинної частини Українського Полісся у північно-східній частині України. ЇЇ образ довершує річка Есмань на берегах якої розкинувся Глухів.
Початкова назва «Глухів» має значення — «міцний, неприступний в обороні». Таким місто не раз поставало перед загарбниками протягом своєї багатовікової історії.
Історію заснування Глухова прийнято відраховувати з 992 року. За часів Київської Русі зручне розташування міста на перетині торгових шляхів дозволило Глухову перетворитися на одну з найважливіших фортець давньоруської держави.
Коли Глухів був гетьманською столицею, іноземні мандрівники казали, що за своєю красою він перевершує навіть Київ. Набагато пізніше історики назвали місто “будівельною лабораторією для всієї України” – тут легко та зі смаком експериментували з архітектурою.
З ініціативи гетьмана Данила Апостола в місті було створено Глухівську співочу школу, у якій навчалися Г. Сковорода, композитори М. Березовський та Д. Бортнянський.
Культурна спадщина
На 75 га центральної історичної частини міста створено Національний заповідник “Глухів”. Загалом до складу заповідника входять 50 об’єктів, які мають архітектурну, історичну і культурну цінність.
Найвідоміший з них Миколаївська церква (1693 рік). У XVIII столітті, коли Глухів був столицею Гетьманщини, Миколаївська церква стала культовою спорудою Лівобережної України.
Економіка громади
Основними галузями економіки в громаді є сільське та лісове господарство.
Найбільшим підприємством міста є Глухівський лісгосп. Тут вирощують дерева та покращують рекреаційні, природоохоронні і захисні функції лісів. Серед 22 тис га лісового фонду найбільше дерев породи сосна, дуб та береза.
Громадський пункт сортування сміття
Завдяки громадським активістам вторсировина у Глухові допомагає відроджувати історію. Місцевий житель Олександр Мірошниченко став ініціатором створення громадського пункту сортування сміття. Усі виручені гроші від роботи вкладаються у відновлення місцевих пам’яток. Як наголошує пан Олександр, річ не стільки в зібраних коштах, а у грамотному й ефективному підході до утилізації сміття. Адже так городяни захищають навколишнє середовище від власного негативного впливу, виховують у дітей дбайливе і бережливе ставлення до природи, піклуються про місто, в якому живуть, і майбутнє.
Громада і війна
До українсько-російського кордону від Глухова – лише 15 кілометрів.
В перші години війни підступний удар переважаючих сил противника під Глуховом прийняли на себе військовослужбовці окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського.
Багато захисників полягли на полі бою, громада прощалася з своїми героями.
Більше місяця Глухівська громада була відрізана ворожими силами від територій підконтрольних Україні. Виникали постійні перебої з електропостачанням, не було ліків, продукти харчування роздавалися сім’ям для виживання у цей складний період.
Жінки та діти намагалися евакуюватися, але зелені коридори не завжди спрацьовували. Під обстріл потрапляли автобуси та швидкі.
Пані мер – Надія Вайло
Голова громади Надія Вайло весь час була з мешканцями. Пані Надія всі свої 63 роки прожила в рідному краї. Вона має двох дітей та трьох внуків. На посаді міського голови з 2020 року. До цього очолювала сільськогосподаоське товариство.
Громада майбутнього
Глухівська громада бажає продовжувати будувати успішне бізнес – середовище. Одним із майбутніх кроків вбачається розвиток креативної економіки в розрізі туризму.
У вересні 2021 року міською радою була затверджена Стратегія сталого розвитку Глухівської міської ради до 2027 року, якою крім туристичної галузі визначені додаткові стратегічні напрямки розвитку громади:
● розвиток промислового та сільськогосподарського виробництва,
● створення безпечного, комфортного та енергоефективного простору громади;
● розвиток людського потенціалу
Також громада працює над втіленням в життя Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року.
Джерела:
- Інтерв’ю з представниками громади
- туроператор Тамтур
- Офіційний сайт ДП “Глухівське лісове господарство”
- Урядовий кур’єр
- Фейсбук-сторінка Глухівської громади
- Офіційний сайт Глухівської громади
- Суспільне.Медіа
- Вікіпедія