Коблівська громада

Миколаїв
Population:

Населення – 8110 (Станом на 01.01.2022 )
жінок – 4428
чоловіків – 3682
дітей до 18 років – 814
пенсіонери – 649
внутрішньо переміщені особи – 1465

До складу громади входять 12 сіл: Анатолівка,Бессарабка, Виноградне, Глибоке, Коблеве, Лугове, Морське, Новофедорівка, Рибаківка, Тузли,Українка ,Федорівка.

Історія

Коблеве назване на честь Томаса Кобле — генерал-майора російського імператорського війська, військового коменданта і градоначальника Одеси, предводителя дворянства Одеси і Херсонської губернії. Однак, його історія сягає значно давніших часів. Неподалік громади під час розкопок були знайдені знаряддя праці пізньої бронзової доби, а також мармурові плити присвячені Ахіллу, що датуються 4-2 ст. до н.е, що свідчать про розташування на цих землях давньогрецьких поселень. Під час російсько-турецьких воєн селище було важливим турецьким форпостом.

Учасники російсько-турецької війни в Коблеве
Учасники російсько-турецької війни в Коблеве Source

Туризм

Коблівська громада об’єднує відомі в Україні курортні селища на узбережжі Чорного моря, розташовані на межі Одеської та Миколаївської областей. Тож, туризм є основним драйвером місцевої економіки.

До Коблівської ОТГ належить 18 км морського узбережжя, тут є 2 природно-заповідні зони, озеро та 2 лимани, унікальні запаси лікувальних грязей та мінеральних вод. В зонах відпочинку Коблево, Рибаківка, Морське нараховується близько 270 курортно-оздоровчих та розважальних закладів. Громада може прийняти на відпочинок понад 26 тисяч туристів.

На території громади розташовані 3 аквапарки, кіноконцертний комплекс, школа кайт- серфінгу, дайвінгу, луна- парк, 6 нічних клубів.
Солоні водойми, лікувальні грязі та цілющі природні ресурси сприяють розвитку в громаді мережі сучасних реабілітаційних центрів.

Фото надане громадою
Фото надане громадою
Фото надане громадою
Фото надане громадою

Заказники Тилігульського лиману

Західна частина громади омивається водами Тилігульського лиману, де розташований Тилігульський регіональний ландшафтний парк, який має велику цінність як місце проживання водно-болотних птахів. Саме тому, на пересипі лиману та прилеглій акваторії створено орнітологічний заказник місцевого значення «Тилігульський пересип», в середній частині лиману — орнітологічний заказник загальнодержавного значення «Коса Стрілка». На території заказників трапляються види рослин та птахів, занесених до Червоної книги України.

Окрасою громади є природний парк “Білобережжя Святослава”

Source
Source

На березі Тилігульського лиману щороку проходить фестиваль Еко-Фест Коблево та багато інших культурних заходів.

Фото надане громадою
Фото надане громадою

Виноробство

Поблизу Кобево ростуть виноградники виноробного заводу ПАТ «Коблево», що виробляє однойменну марку вина та коньяку. Десятки сортів винограду ростуть тут на 2500 гектарах виноградників, з яких виготовляють більше 30 видів вина, що здобуло чимало нагород престижних міжнародних конкурсів.

На сьогодні, завод є одним із найбільших та найбільш оснащених виноробних підприємств України

Виноградники у Коблево
Виноградники у Коблево Source
Винзавод Коблево
Винзавод Коблево Source
Source

Вирощування устриць

В громаді розташована перша і єдина в Україні устрична ферма, яка вирощує понад 13 видів устриць дотримуючись високих екологічних стандартів на території природного національного парку. Ферма перебралася в громаду з Криму, після його незаконної анексії Росією в 2013 році.

Окрім виробництва, тут проводять екскурсії, тренінги і майстер класи, щоб познайомити українську аудиторію з культурою споживання цього делікатесного продукту.

Устрична ферма “Устриці Скіфії”
Устрична ферма “Устриці Скіфії” Source
Андрій Пігулевський
Андрій Пігулевський Source

“Поки працюємо тільки в Україні, адже конкурувати з європейськими устрицями складно. В планах є розширення устричного виробництва і перекриття всього ринку України, бо на сьогодні ми покриваємо лише 10 %. Думаємо про експорт до Грузії та Туреччини, а також до розширення асортименту і вирощування мідій та водоростей”розказує власник бізнесу Андрій Пігулевський.

Громада і війна

Громада розташована на території, яка знаходиться у відносній близькості до активних бойових дій на півдні України. Попри воєнний стан та посилення російської агресії місцеве самоврядування продовжує свою роботу. Коблівська сільська рада, громадські організації, благодійні фонди, місцевий бізнес та структури усіх рівнів активно співпрацюють з військовим командуванням та військовими адміністраціями.

Громада прийняла 1465 внутрішньо переміщених осіб, що евакуювалися з зони активних бойових дій та окупації. В громаді організували реєстрацію відповідного статусу, видачу довідок, налагодили процес тимчасового розміщення людей. Гуманітарні штаби активно допомагають вразливим групам – ВПО, багатодітним сім’ям, людям з обмеженими можливостями та людям похилого віку.

Співпраця з World Central Kitchen із забезпечення продуктовими наборами соціально незахищених мешканців громади та ВПО
Співпраця з World Central Kitchen із забезпечення продуктовими наборами соціально незахищених мешканців громади та ВПО Source

Голова громади

Володимир Панич вперше обраний Коблівським сільським головою в 2004 році. Серед основних здобутків попередніх каденцій Володимир Панич вважає створення та облаштування сучасного ЦНАПу, розвиток транспортної мережі між населеними пунктами громади та розвиток мережі сучасних амбулаторій.

Голова Коблівської ОТГ Володимир Панич
Голова Коблівської ОТГ Володимир Панич Source
“Існує неписане правило: громада - для людини. У нас жоден із тих, хто потребує допомоги та підтримки, не опиниться на узбіччі життя”

Бачення майбутнього

В громаді створено агротуристичний кластер, який прагне не лише розвивати туризм, але й забезпечувати туристів продуктами місцевого виробництва, розвиваючи бренд «Смак Причорномор’я». Вже зараз сформовано банк інвестиційних пропозицій щодо створення еко-ферм, тепличних міні-господарств, кооперативів з вирощування та переробки плодоовочевої продукції.

Іншим важливим пріоритетом розвитку є зелена енергетика. Компанія ДТЕК будує в громаді Тилігульську вітрову електростанцію на березі тилігульського лиману. Очікуване виробництво зеленої електроенергії Тилігульський ВЕС після введення до експлуатації сягне близько 2 млрд кВт/г на рік. Робота станції дозволить щорічно скорочувати викиди СО2 в атмосферу до 2 млн тонн. Загалом на Тилігульській ВЕС буде встановлено 21 інноваційну наземну вітрову турбіну виробництва компанії Vestas, одиничною потужністю 6 МВт.

Перша вітротурбіна Тільгульської ВЕС
Перша вітротурбіна Тільгульської ВЕС

Джерела

If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]