Коростишівська громада

Житомир
Population:

Населення – 30,4 тисячі 

В місті – 25,1 тисячі

В сільській місцевості – 5,3 тисячі

Історія

Поселення на території громади існували ще за часів панування на цих землях древлянських племен у VI-VII ст. до того, як древлян підкорили київські князі. Натомість перша письмова згадка про сам Коростишів з’являється у 1499 році, коли місто належало до Великого Князівства Литовського. У 1779 році місто отримало магдебурзьке право. Місту було надано герб, на якому зображено шляхетний знак тогочасних власників міста – давнього українсько-польського аристократичного роду Олізарів.

Римокатолицький костел XVIII століття (збудований в стилі барокового ренесансу), поруч пам’ятник його фундатору Густаву Олізару.
Римокатолицький костел XVIII століття (збудований в стилі барокового ренесансу), поруч пам’ятник його фундатору Густаву Олізару. Source
Герб Коростишева
Герб Коростишева Source

Після другого поділу Польщі у 1793 році Коростишів увійшов до Російської імперії, де перебував до кінця Першої світової війни. Як і більшість малих містечок цього регіону Коростишів населяла велика єврейська громада. За переписом населення 1897-го року євреї складали 52% від усього населення (джерело).

Ринок в Коростишеві
Ринок в Коростишеві Source

Коростишівський каньйон

Коростишів став одним з центрів видобутку граніту на території України ще з 19 століття. Частину гранітних кар’єрів згодом затоплювали водою. Саме так Коростишівський каньйон. Це місце дуже популярне серед місцевих мешканців і туристів. Його оточують гранітні скелі, соснові ліси а з однієї сторони облаштовано пляж. Вода має вражаючий смарагдовий колір. Скелі часто використовуються скалолазами для тренувань.

Source
Source

Парк

Коростишівський парк створили ще на початку 19-го століття зусиллями Густава Олізара, але сучасного вигляду з його характерною особливістю – великою кількістю кам’яних скульптур – він набув вже в новітні часи.

Натхненником проекту став місцевий скульптор Віталій Рожик. Він сам є автором понад 500 робіт, багато з яких є встановлені в різних європейських країнах.

Скульптура братів Кличко
Скульптура братів Кличко Source

Парк розташований на березі річки Тетерів і є улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців та відомою туристичною локацією.

Скульптор і баранці
Скульптор і баранці Source

Економіка громади і перспективи розвитку

Природні ресурси сформували основний пріоритет економіки громади. На її території видобувають понад 30 витоків природного каменю Житомирської області. Працює багато підприємств, які виготовляють готову продукцію з каменю. В пріоритеті також лісова, деревообробна та целюлозо-паперова галузі.

Джерело: Коростишівська громада
Джерело: Коростишівська громада

Серед інших пріоритетних завдань громади – завершення будівництва полігону твердих побутових відходів та будівництво заводу з переробки та утилізації відходів. Громада також має вільні земельні ділянки та приміщення для об’єктів промисловості та енергетики. Важливою метою є реконструкція очисних споруд в місті.

Громада і війна

На щастя Коростишів оминули активні бойові дії, які велись на схід від міста за кілька десятків кілометрів. Натомість, громада приймала численних переселенців, які залишали свої міста і села через обстріли і бойові дії. Загалом в громаді знайшли прихисток понад 3000 внутрішньо переміщених осіб (з них понад 700 дітей).

Волонтерки в Коростишеві плетуть маскувальні сітки для української армії співаючи гімн України

Івана Кохан
Івана Кохан

Голова громади

Івана Кохана мешканці громади обрали своїм головою у 2015 році. Народився в Коростишеві. За освітою педагог. Після закінчення Чернігівського педагогічного університету 10 років працював вчителем у місцевих школах. Згодом займався підприємницькою діяльністю, очолював спортивні організації і комунальне підприємство.

If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]