Покровська міська територіальна громада

Донецьк
Population:

Населення – 82388 мешканців (до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну). З них: жінок – 54,14%, чоловіків – 45,86%.
Кількість внутрішньо переміщених осіб – 16560. 

До складу Покровської територіальної громади входять 41 населений пункт, а саме: 2 міста, 1 смт, 7 селищ та 31 село.

Покровська міська територіальна громада розташована у західній частині Донецької області, яка входить до числа найбільших агропромислових громад в області (близько 88% усіх земель – сільгоспугіддя).

Історія

З 1960-х років минулого століття місто є одним з регіональних лідерів та центрів Донеччини за всіма показниками, а саме: масштабний залізничний вузол, розташування на перетині важливих автомобільних доріг, упорядкованість, компактність.

Місто у 1900-му році
Місто у 1900-му році

Важлива «родзинка» Покровська – тут творився всесвітньо відомий «Щедрик». З 1904 по 1908 роки в місті жив відомий на весь світ український композитор Микола Леонтович. Саме у Покровську він працював над другою редакцією «Щедрика» у 1906-1908 роках.

Микола Леонтович із сім'єю
Микола Леонтович із сім'єю
Музична школа, де  працював викладачем Микола Леонтович
Музична школа, де працював викладачем Микола Леонтович

Пізніше композицію було презентовано у десятках міст Західної Європи, де вона набула визнання. Врешті «Щедрик» став  однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі. Зараз його можна почути в усіх куточках світу різними мовам, серед яких – англійська німецька іспанська, японська тощо. 

Більше того, серед фільмів, де звучала мелодія, всесвітньо відомі кінокартини «Сам удома» та «Гаррі Поттер».

Одна з версій композиції «Щедрик» у виконанні відомого американського гурту «Pentatonix»

Про перебування у місті Леонтовича нагадують меморіальні дошки, встановлені на будівлі залізничної школи, де він учителював та будівлі залізничного вокзалу. Також біля входу до парка «Ювілейний» встановлено скульптурну композицію, присвячену композиторові, а одна з вулиць носить його ім’я.

Природні ресурси

Головним природним ресурсом громади є кам’яне вугілля. Однак на цьому потенціал краю не обмежується. Територію громади складають найцінніші родючі ґрунти – чорноземи.

Економіка

Промисловий комплекс, представлений вугільнодобувною, машинобудівною, металургійною, харчовою та іншими галузями, складає основу економіки громади.

Найбільшу чисельність працюючих у 2020 році мали підприємства вугледобувної промисловості – майже 70% від загальної чисельності підприємств промислового комплексу громади. Загалом тут функціонує три підприємства вугледобувної промисловості – ПрАТ «Шахтоуправління «Покровське» (недержавна форма власності,) ТОВ «Краснолиманське» (недержавна форма власності), ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» (державна форма власності).

Громада і війна

Покровськ знаходиться менш ніж у 100 км від окупованого Донецька та близько до лінії розмежування. Саме тому він регулярно стає об’єктом російських обстрілів. Поранені цивільні особи внаслідок військової агресії: стан легкий – 5 осіб, стан середній – 6 осіб, стан тяжкий – 9 осіб.

Пошкодження Покровська внаслідок російської агресії
Пошкодження Покровська внаслідок російської агресії

Зокрема, 19 лютого 2022 року в результаті обстрілів було пошкоджено трансформатори насосної станції першого підйому Південнодонбаського водопроводу. Через це ряд міст, серед яких – Покровськ, залишились без води. 

Менш ніж за місяць, 4 березня 2022-го, російські війська обстріляли Покровськ касетними реактивними снарядами. Росіяни, нехтуючи усіма міжнародними нормами, завдали ударів по житловому кварталу та цивільній інфраструктурі.

Крім того, Покровск став одним з центрів евакуації населення Східної України. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року місто відкрило свої двері для евакуйованих українців з «гарячих» точок військового протистояння, зокрема, міста Волноваха. Частину людей розмістили у Покровську, частину транспортували на Західну Україну.

Евакуація мешканців Мар’їнки до Покровська
Евакуація мешканців Мар’їнки до Покровська
Руслан Требушкін
Руслан Требушкін

Мер

Покровським міським головою є Руслан Требушкін. Йому 46 років. Він народився у Мирнограді Донецької області.

Раніше обирався Мирноградським міським головою. Після закінчення строку повноважень став мером Покровська. Через 5 років – народним депутатом України, але любов до рідного краю спонукала Руслана Требушкіна повернутися й балотуватись у мери Покровська, які він виграв.

З перших днів війни активно включився в оборону рідного краю, надає дієву допомогу військовим, представникам тероборони та добробатам.

Стратегія розвитку

Після війни (перемоги) в громаді планують повернутися до довоєнних стратегічних планів розвитку громади. По-перше, мріють втілити нові проекти з альтернативної енергетики та побудувати індустріальний парк під назвою «Покровськ». Це надасть змогу реалізувати задачі щодо відновлення промислового потенціалу Донецької області та забезпечення сталого розвитку територіальної громади в умовах трансформації світової економіки. Також внаслідок введення в експлуатацію індустріального парку з’являться нові робочі місця і майданчик для розвитку нових виробництв.

План індустріального парку «Покровськ»

По-друге, в громаді добре розвивається сільське господарство – свинарство, здійснюється вирощування зернових культур, соняшнику, кукурудзи та рапсу. Цей напрямок також планують посилити. 

По-третє, великі сподівання в Покровську покладають на розвиток туризму. Є плани щодо створення туристичних маршрутів, пов’язаних із життям та діяльністю на території громади Миколи Леонтовича.

Міста-побратими
Коломия (Івано-Франківська область)
Коломия (Івано-Франківська область)
Тульчин (Вінницька область)
Тульчин (Вінницька область)
Зугдіді (Грузія)
Зугдіді (Грузія)
Ольштин (Польща)
Ольштин (Польща)
Вікторія Черногор
Вікторія Черногор

Обличчя Покровська

Поряд з представниками виконавчої влади життєдіяльність міста, особливо під час воєнних дій, забезпечують люди громади, комунальники, волонтери. Не виняток і Покровськ. 

Так, за декілька днів після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, 26 лютого, у місті розпочав роботу цілодобовий волонтерський пункт збору речей. 

Крім того, місцеві волонтери активно допомагають у евакуації та облаштуванні вимушеним переселенцям з інших регіонів.

Відео телекомпанії «Орбіта» про те, як волонтери з Покровська допомагають евакуювати людей

Також активно місцеві волонтери займаються гуманітарними питаннями. Серед них – покровчанка Вікторія Черногор, яка їздить на передові позиції з гуманітарною місією.

Активно, попри все, працюють співробітники комунальних підприємств. Так, працівники місцевого «Зеленбуду» КП «БКП» у травні висадили на території громади понад три тисячі саджанців 5 сортів петунії.

Комунальники висаджують квіти
Комунальники висаджують квіти

Джерела: 

If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]