Шалигинська громада

Суми
Population:

Населення 6309 осіб (до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну). 

Населення у працездатному віці – 54%, пенсіонери – 35%, діти дошкільного віку – 4%, діти шкільного віку – 7%.

До складу Шалигинської громади входять: 1 смт (Шалигине) і 8 сіл: Вовківка, Гудове, Ємадикине, Катеринівка, Сваркове, Соснівка, Старикове та Ходине.

Шалигинська громада розташована у Сумській області на кордоні з Російською Федерацією.

Історія

Селище Шалигине засновано наприкінці ХVІ – на початку ХVІІ століття. Назва походить від імені одного з поселенців – Шалигина, який одержав тут земельний наділ за військову службу. Історія громади сильно пов’язана з розвитком цукрової індустрії, яка була однією з найпотужніших в цьому регіоні. В селищі діяв один з цукрових заводів бізнес імперії династії Терещенків – підприємців та меценатів, які сильно вплинули на розвиток цієї частини України.

Микола Терещенко
Микола Терещенко

Однією з головних пам’яток об’єднаної територіально громади є Іллінська церква. Реставрована в 1990-х роках вона є центром духовного життя громади.

Іллінська церква. Фото надане керівництвом громади
Іллінська церква. Фото надане керівництвом громади

Природні джерела

У смт Шалигине розташоване унікальне гідрологічне утворення самовитікаючих джерел води під назвою «Сім джерел», також відоме як «крейдяна криниця». Температура води тут влітку і взимку не перевищує 4°C. Природно-історична цінність пам’ятки «Сім джерел» полягає в цінній якості води, яка, крім смакових якостей, має і лікувальну дію.

Сім джерел
Сім джерел
«Швидка допомога» Шалигинської ОТГ
«Швидка допомога» Шалигинської ОТГ

Медицина

На території громади діє власна «швидка допомога», працює амбулаторія, в кожному селі є фельдшерсько-акушерський пункт. Більше того, в кожному селі громади є кардіограф.

Громадський бюджет

В громаді працює громадський бюджет. Кожен житель може брати участь у розподілі коштів громади, голосуючи за ті чи інші проєкти її розвитку чи пропонуючи свої. В рамках бюджету участі в зонах відпочинку оновили доріжки та альтанки, розмалювали будинок культури в Соснівці.

Оновлена зона відпочинку
Оновлена зона відпочинку

Культура

В Шалигинській громаді діють шість будинків культури. Активну участь в організації культурного дозвілля беруть місцеві мешканці. Вони влаштовують театральні дійства, організовують та проводять Дні сіл.

Співучі дівчата з Шалигине
Співучі дівчата з Шалигине
Колядки у Соснівці
Колядки у Соснівці

Спорт

На території громади функціонує 3 стадіони, на яких регулярно проводяться футбольні та волейбольні змагання.

Волейбольний турнір громади
Волейбольний турнір громади
Футбольний турнір
Футбольний турнір

Громада і війна

Шалигинська громада знаходиться на кордоні з Росією, від центру громади до кордону лише 3 км. «Росіяни нас пройшли та пішли далі», – розповідає заступниця голови громади Галина Матосова. Однак війна нанесла громаді величезну втрату – розбомбили міст. Тепер, аби потрапити на територію громади або виїхати звідти, треба користуватись обʼїзною дорогою.

Юрій Матвієнко
Юрій Матвієнко Source

Голова громади

Головою Шалигинської територіальної громади є Юрій Матвієнко. Цю посаду він обіймає з 2020 року. Юрій Матвієнко народився 17 липня 1972 року, має вищу освіту.

Стратегія розвитку

Серед ключових пріоритетів розвитку ОТГ її керівництво виділяє два. По-перше, розвиток та відбудова інфраструктури. По-друге, розвиток зеленого туризму.

Все необхідне для цього на території громади є: заповідні об’єкти і природні ландшафтні зони, високопродуктивні землі, які потенційно можуть бути інвестиційними ділянками, лісові та водні природні ресурси.

Джерела:

If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]