27.02.2024

Interreg Europe: останні новини про долучення українських громад до проєктів

У середу, 21 лютого, відбулася онлайн-подія, організована програмою Interreg Europe, під час якої презентували як заявники із 8 нових країн-учасниць, в тому числі й Україна, можуть долучитися до програми.

Новий конкурс проєктів

Зокрема, стало відомо, що з 20 березня до 7 червня 2024 року триватиме новий, третій конкурс проєктних заявок, участь в якому можуть брати також представники місцевих органів влади з України, в тому числі муніципалітети, регіональні органи влади, комунальні установи тощо та громадські організації. Цей конкурс може стати останнім в рамках теперішньої програми, тому заявникам з України слід поспішити, щоб налагодити необхідні для подачі проєктів контакти з іншими європейськими муніципалітетами.

Програма підтримує проєкти, які спрямовані на спільну розробку політик в одній з 6 пріоритетних тем:

  • “Розумна Європа”
  • Зелена Європа
  • Об’єднана Європа
  • Соціально відповідальна Європа
  • Європа ближча до громадян
  • Краще регіональне врядування

Про особливості програми ініціатива Cities 4 Cities | United 4 Ukraine вже детально інформувала раніше.

15-18 квітня 2024 відбуватиметься тижневий вебінар з розробки проєктів, де всіх зацікавлених навчатимуть, як побудувати успішне партнерство, як розробити методологію проєкту, управлінню фінансами та активностями проєкту та проєктній комунікації.

Залучення українських громад до проєктів, що вже реалізуються

Паралельно буде відкритий окремий конкурс, під час якого проєкти 2 конкурсу зможуть додати до партнерів по 2 організації з нових країн-учасниць. Це відбуватиметься за спрощеною процедурою за запитом про внесення змін до проєкту. Термін реалізації проєкту не буде змінюватися у зв’язку із залученням  нових партнерів. 

9 квітня 2024 року Interreg Europe проведе для всіх зацікавлених детальнішу онлайн-консультацію.

Як знайти партнерів

Щоб знайти партнерів, ви можете скористатися покроковою інструкцією як знайти партнерів для реалізації проєкту в рамках програми за посиланням.

Також, для потенційних аплікантів з України та інших нових країн-учасниць буде продовжено можливість зареєструватися для участі у нетворкінговій конференції, що відбудеться у Антверпені 20-21 березня цього року.

Для цього необхідно зареєструватися для участі онлайн та залишити примітку про бажання долучитися до конференції наживо. Це можна зробити до 1 березня 2024 р.

Особливості фінансування проєктів

Важливо наголосити, що проєкти передбачають співфінансування від програми у розмірі 80 % для українських муніципалітетів та 70 % для громадських організацій. Також, проєкти реалізуються за принципом покрокової  після-оплати, тож заявники мають бути готовими інвестувати власні кошти в реалізацію проєкту, які будуть повертатися програмою за підсумками проміжних звітів.

Програма не передбачає фінансування капітальних видатків. 

 


Сities4Cities | United4Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Проєкт допомагає українським громадам налагодити міжмуніципальні партнерства з муніципалітетами країн Європи. 

Сities4Cities було засновано містом Зіндельфінден (Німеччина) під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United4Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida).

Стратегічні партнери: Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація ОТГ.