19.09.2023

Якщо ви виживаєте тут щодня, то і ми виживемо, – шведський Норрчепінг відвідав Херсон, громади підпишуть договір про партнерство

Про це сьогодні заявили на прес-конференції у Швеції. Підписати договір планують у листопаді у Норрчепінгу.
Крістофер Ярнвал, заступник мера Норрчепінга:
«Норрчепінг і Херсон починають співпрацю. Ці міста мають подібності, наприклад, обидва є важливими портами. Херсон – прифронтове місто, яке українці захищали від російського агресора. Ми поїхали туди, щоб побачити все на власні очі. Херсон серйозно постраждав від війни, частково зруйнований, частина – затоплена. Багато мирних жителів загинули та було поранено ворогом»
Рейдар Сведо, заступник мера Норрчепінга:
«Це довгострокова співпраця, ми зосереджені на післявоєнному часі, але також плануємо термінові проекти. Перш за все, ми хочемо надати підтримку місту, яке бореться за свободу»
Віталій Бєлобров, заступник міського голови Херсона каже, що для міста дуже цінно, що потенційні партнери побачили на власні очі ситуацію у Херсоні та поспілкувалися з незламними херсонцями:
“Коли ми планували візит, звісно, ми говорили про всі безпекові питання. Адже у Херсоні нон-стоп обстріли із ворожої артилерії. Крістофер сказав, що якщо ми тут постійно живемо, то і вони зможуть вижити. Це неймовірно сміливо.
Ми плануємо розпочати співпрацю у напрямках культури, гуманітарних питань, переймати досвід роботи муніципалітету. Після перемоги плануємо співпрацю між підприємцями обох міст, можливо, відкриття шведських підприємств в Херсоні”.
Вперше міста налагодили контакт у червні на форумі міжмуніципальних партнерств Україна-ШвеціяСities4Cities| United4Ukrainе.
Нагадаємо, ініціативу налагодження довгострокових партнерства започаткували SALAR International.org.ua та City Institute/Інститут міста місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida).