This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Муніципальні партнерства між Україною і Францією — перші результати співпраці і як долучитися до мережі
Під час конференції в Лугано у липні 2022 року багато країн Європи задекларували свою готовність допомагати з відбудовою конкретних областей, які найбільше постраждали від російської повномасштабної агресії. Під час цієї конференції Франція вирішила підтримати відбудову найперше Київської та Чернігівської областей. А вже в грудні 2023 столичний регіон Іль-де-Франс за підтримки громадської організації Stand with Ukraine та ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine започаткував 6 партнерств з громадами під час форуму “Іль-де-Франс і Україна: об’єднані разом”.
Співпрацю з французькими громадами започаткували Крути, Боярка, Гостомель, Чернігів, Корюківка та Київський район Оболонь. Міський голова Боярки Олександр Зарубін особисто взяв участь у форумі й навіть підписав партнерську угоду з французьким містом Палезо.
«Виявилось, що наші міста мають багато спільного. Ми розвиваємо спорт і підтримуємо національні ініціативи здорової нації. Нас хвилює майбутнє нашої молоді й ми намагаємося створити всі можливі умови для їх навчання та розвитку. Обидва міста приділяють багато уваги соціальному напрямку», — зазначив Боярський міський голова Олександр Зарубін.
Ініціаторка розбудови партнерств, президентка регіону Іль-де-Франс, Валері Пекресс, під час заходу запевнила, що регіон буде і надалі співпрацювати та підтримувати Україну і закликала й інші громади регіону долучитися та розвивати партнерство з українськими партнерами та реалізовувати спільні проекти, зокрема для обміну досвідом у сфері культури, освіти та місцевого економічного розвитку.
«Сьогодні регіон Іль-де-Франс мобілізується для підтримки своїх українських партнерів, і найближчим часом буде запущено багато інших проєктів. Зокрема, ми плануємо супроводжувати міста регіону Іль-де-Франс у встановленні побратимських зв’язків з українськими громадами», — сказала Валері Пекрес, президентка регіону Іль-де-Франс, протягом виступу на Форумі 5 грудня.
Робота із налагодження нових французько-українських партнерств триває і до неї долучаються все більше як державних, так і громадських організацій. Французька організація Stand with Ukraine з 2014 активно просуває ідею співпраці з Україною у Франції, а після повномасштабного вторгнення ще й допомагає українським мерам розповідати про Україну та життя у своїх громадах у Франції. Їм уже вдалося допомогти 62 українським громадам.
«Ми маємо дві цілі. Найперше ми створили мережу підтримки у Франції для українських громад, щоб виявити конкретну солідарність та забезпечити необхідною допомогою. А по-друге, наша довгострокова мета — допомогти українським містам у їхньому розвитку та відновленні. Це взаємний процес, що приносить користь як Україні, так і Франції: наші досвіди можуть зміцнювати наші країни» — зазначив Едвард Мейор, президент французької громадської організації Stand with Ukraine.
Французькі громади також самостійно звертаються до ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine, щоб налагодити довгострокове партнерство з українськими громадами. Прикладом такого партнерства є співпраця між Семенівською громадою на Житомирщині й французькою Саї-ле-Ланнуа. Попри те, що обидві громади невеликі (до 3000 мешканців), за пів року співпраці французька громада передала для дітей ВПО в Семенівці велосипеди, громади регулярно зустрічаються, щоб обмінюватися досвідом, а представниця Саї ле Лануа навіть відвідала своїх партнерів в Україні вже в часі повномасштабної війни.
«Фактично, ми як ініціатива допомагаємо громадам зробити перші кроки у співпраці — організовуємо перші онлайн зустрічі, проводимо сесію для визначення пріоритетних тем співпраці, допомагаємо з оформленням листів про наміри й меморандумів, разом з громадами вивчаємо можливості залучення додаткового фінансування для розвитку партнерства, — зазначила експертка з міжнародної співпраці Cities4Cities | United4Ukraine Марта Супрун і додала: Також, представникам громад важливо зустрічатися особисто, щоб розвивати партнерство. Для цього ми регулярно організовуємо різні нетворкінгові форуми та зустрічі, щоб громади могли налагодити особистий контакт, познайомитися з людьми та інституціями, які можуть стати в нагоді для розвитку партнерства або в яких можна підгледіти ідеї для співпраці»
Так, наприклад, учасником щорічного Львівського форуму міжмуніципального партнерства у грудні 2023 року були мер міста Плюк-л’ Ермітаж та співголова платформи європейської співпраці асоціації мерів Франції Тібо Гіньяр, який розвиває партнерство з Овручем на Житомирщині і який радо ділився з українськими громадами особливостями роботи з європейськими інституціями й фондами.
Якщо ваша громада прагне розвивати міжнародне партнерство з французькими та іншими європейськими муніципалітетами — створіть свій профіль на сайті cities4cities.eu та підпишіться на соцмережі ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine, щоб не пропустити можливості для нетворкінгу та розвитку співпраці.
Довідка
Cities4Cities | United4Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. United4Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Сities4Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи.