Березнянська громада

Чернігів
Population:

Населення  (до війни) 7461 житель

чоловіки – 3358 осіб

жінки – 4103 осіб

дітей до 18 років – 1209 осіб 

пенсіонери – 4014

особи з обмеженими можливостями – 40

внутрішньо переміщені особи – 1629 осіб

До складу Березнянської територіальної громади входить 1 селище та 16 сіл .

Історія

Перша згадка про Березну датована 1152 роком. Згідно зі стародавніми переказами, назва населеного пункту пішла від березових лісів, які росли навколо першого поселення в цій місцевості. Поблизу селища знайдені римські монети II ст., а також курганний могильник і городище Замковище періоду Київської Русі (Х — ХІІІ ст.)

На поч. XVII ст. Березна дістала Магдебурзьке право. Тут бурхливо почали розвиватися ремесла. Були створені цехи шевців, кравців, кушнірів. В першій половині XVII ст. Березна належала коронному гетьману Речі Посполитої Миколі Потоцькому. Згодом стала важливим центром козацтва на Чернігівщині.

Церква в Березні
Церква в Березні Source

Березнянський історико-краєзнавчий музей імені Г. Г. Верьовки

Музей названий іменем видатного уродженця Березни – композитора, хорового диригента і педагога Григорія Вірьовки, який створив Національний хор України, який до сьогодні носить його ім’я. Також, в громаді створено Мистецьку школу названий його ім’ям. Загалом в громаді працює 15 закладів культури. В громаді також є Співоче поле, де проводяться концерти під відкритим небом.

Березнянський історико-краєзнавчий музей імені Г. Г. Верьовки
Березнянський історико-краєзнавчий музей імені Г. Г. Верьовки Source
Національний хор України імені Григорія Вірьовки
Національний хор України імені Григорія Вірьовки

Березнянське лісництво

Площа Березнянський лісгоспу становить понад 8 га. Тут прикладають зусиль для збереження і відновлення багатовікових соснових  лісів Чернігівщини. На території лісництва нещодавно облаштовано рекреаційні зони для відпочинку. До відновлення лісів активно долучаються учні місцевих шкіл, студенти. підприємства та організації.

Вирощування молодих сосен у Березненському лісництві
Вирощування молодих сосен у Березненському лісництві
Місцеві жителі беруть участь у Міжнародному Дні «Озеленення планети».
Місцеві жителі беруть участь у Міжнародному Дні «Озеленення планети».

Економіка

Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами, які зареєстровані на території  громади, за 2021 рік є сільськогосподарські кооперативи, фермерські господарства та підприємства, що спеціалізуються на вирощуванні та реалізації птиці.  На території селища діють 5 підприємств малого бізнесу з магазинами, два кафе. В громаді багато малих приватних господарств, що займаються посівами зернових і технічних культур, розведення м’ясо-молочної худоби.

Також, значним доходом бюджету Березнянської громади є здача в оренду землі сільськогосподарського призначення на території громади.

Малий бізнес в Березнянській громаді
Малий бізнес в Березнянській громаді

Освіта

На території Березнянської територіальної громади функціонують 4 заклади загальної середньої освіти. 3 – дошкільні навчальні заклади. 1- заклад позашкільної освіти та 1 – заклад спеціалізовної мистицької освіти. 

Базовим освітнім закладом громади є Березнянський ліцей. Станом на 01.09.2021 в закладі функціонувало 20 класів, у яких навчалися 438 учнів. Загальна потужність закладу 720 місць. При ліцеї працюють 11 гуртків.

Навчальний процес у Березнянському ліцеї за потреби відбувається у змішаному форматі (очно, дистанційно).

З початком пандемії Квід -19, а згодом і російської війни, великим викликом для громади залишається організація дистанційного навчання учнів через відсутність стабільного доступу до мережі Інтернет в учнів.

Березнянський ліцей
Березнянський ліцей Source

Громада і війна

З перших днів військової агресії Російської Федерації проти України Березнянська територіальна громада була відрізана від обласного центру (зруйновані мости в с.Снов’янка, с.Киселівка). Російські війська на територію громади не заходили, проте були присутні в сусідніх громадах (Сновськ, Седнів, Мена, Киселівка). Березнянська територіальна громада прийняла біля 2000 переселенців, більшість з м.Чернігова. Ворожих обстріл і руйнувань зазнали домогосподарства Бігацького старостинського округу Березнянської селищної ради.

Володимир Павленко, голова Березнянської громади

На виборах голови об’єднаної Березнянської громади Володимир Павленко отримав 888 або 32 відсотки голосів виборців. До цього вже був головою Березнянської сільської ради  у 2010-2015 рр. У минулому військовий пенсіонер.

Виступ голови громади під час концерту на місцевому Співочому полі
Виступ голови громади під час концерту на місцевому Співочому полі Source

Після війни Березнянська територіальна громада прагне залучати більше інвестицій для розвитку сільського господарства та ринку послуг, а також створювати сприятливі умови для розвитку малого і середнього бізнесу.

Іншим важливим завданням є створення умов для оздоровлення та активного відпочинку громадян.

If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]