Броварська громада

Київ
Population:

Чисельність населення: 109618 осіб

Броварська громада одна з найбільших у Київській області. 

У складі громади 1 місто і 3 села.

Історичні згадки

Назви міста Бровари походить від слова бровар (пивовар).

Входячи в місто, люди казали на місцевих: броварі, бо вони варили пиво.

Вперше Бровари згадуються в документальних джерелах за 1630 рік. У той час це був невеликий населений пункт. В основному селяни займалися землеробством, а більш заможні козаки – виноробством та пивоварінням.  

У період визвольної війни Броварами опікувався перший гетьман України Богдан Хмельницький.

Бровари у своїх творах згадував український письменний Тарас Шевченко.

Укріплення Броварів в період козацької доби в Україні
Укріплення Броварів в період козацької доби в Україні

Биківнянські поховання

Поруч з містом розташований Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» — найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій 1937—1941 років.

Серед жертв представники понад 30 національностей, а також іноземні громадяни, в тому числі розстріляні поляки із «катинського списку».

Трагедія Биківні стоїть в одному ряді із такими злочинами як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл.

Братська могила
Братська могила
Автокран, вироблений на броварському заводі «Стріла»
Автокран, вироблений на броварському заводі «Стріла»

Бровари — економічний центр Київщини

У громалі діють близько 3000 підприємств та організацій. Найбільш розвинуті тут хімічна промисловість, машинобудування, капітальне будівництво житла, деревообробка.

Під Броварами працює завод компанії Кока-Кола з виробництва безалкогольних і газованих напоїв. У громаді виготовляють багатоцільові гелікоптери: VV-2, V-52, V-22 та літаки бізнес-класу: V-24/V-24L.

Бровари посідають перше місце в Київській області за прямими іноземними інвестиціями.

Бровари – місто новобудов

За кількістю новобудов Бровари займають друге місце в Україні, поступаючись лише столиці місту Києву. Будівельний бум розпочався у 1970 роках і триває досі. Хмарочоси в місті сягають 94 метрів. Громада розраховує до збільшення мешканців до 200 тисяч уже в найближчі роки.

Житловий комплекс у Броварах
Житловий комплекс у Броварах

Міжнародне партнерство

Броварська громада співпрацює з багатьма країнами світу.

У громаді діє 10 угод про співпрацю з регіонами близького та далекого зарубіжжя: м. Рокфорд (штат Іллінойс, США), м.Такома (штат Вашингтон, США), м.Фонтене-су-Буа (Французька Республіка), м.Сілламяе (Естонська Республіка), Красницький, Гнєзненський та Гродзіський повіти (Республіка Польща), м.Тонала (Мексиканські Сполучені Штати), м.Санта-Марінелла (Італійська Республіка), м. Хеньян (КНР), Меморандум про зміцнення обмінів і співробітництва з містом Чжаньцзян (КНР) та Протокол зміцнення обмінів та співпраці з містом Задар (Республіка Хорватія).
Партнерство між громадами активне та дієве.

Так мешканці міста Такома (штат Вашингтон, США) передали українським побратимам у Броварах рятувально-медичний автомобіль.

Рятувально-медичний автомобіль від міста Такома
Рятувально-медичний автомобіль від міста Такома

Броварська громада має  3  нагороди Парламентської Асамблеї Ради Європи: 

2014 р. –  Європейський Диплом    

2015 р. – Почесний Прапор Європи

2018 р.  – Почесна Відзнака Ради Європи.

Відзнака премією Plaque of Honour (Почесний знак) за просування європейских  ідеалів
Відзнака премією Plaque of Honour (Почесний знак) за просування європейских ідеалів

Громада і війна

24 лютого 2022 року громада прокинулась від гулу ракет та обстрілів військових частин на території Броварської МТГ, в результаті яких 7 осіб загинуло та 17 – отримали поранення.

Ракетний обстріл Броварів
Ракетний обстріл Броварів

28 лютого був нанесений новий авіудар по території Броварів, 6 осіб було поранено. 

17 квітня внаслідок ракетної атаки було пошкоджено об’єкти міської інфраструктури,  виникли перебої з електропостачанням  та водопостачанням у місті. На щастя, цього разу  обійшлося без жертв та постраждалих.

04 травня під час повітряної тривоги по Броварському району нанесено ракетний удар, силами ППО ракету було збито між селами Требухів та Красилівка.

Ракетний обстріл Броварів
Ракетний обстріл Броварів
Рештки крилатої ракети у Броварах
Рештки крилатої ракети у Броварах

З перших днів війни у Броварській громаді працює Єдиний Гуманітарний Штаб. Тут збирають продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, товари першої необхідності та одяг для переселенців та осіб, що опинилися в скрутному становищі.

 Також в громаді працює Банк одягу, в якому всі, хто цього потребує, можуть отримати одяг або взуття.

Робота гуманітарного штабу у Броварському районі
Робота гуманітарного штабу у Броварському районі

Місцеве самоврядування

Ігор Сапожко очолює громаду вже більше 12 років. Весь час з 24 лютого голова громади перебував в місті та пліч-о-пліч з мешканцями боронив громаду від окупантів.

Ігор Спожко, Броварський міський голова
Ігор Спожко, Броварський міський голова
"Війна пройшлася по життях і долях людей, не шкодуючи ні малих, ні великих...Населені пункти Броварського району поступово входять у звичайне русло, відновлюють свій звичний ритм життя. Утім люди, чиї життя обпалила війна, ще довго пам'ятатимуть все зло і руйнування, яке приніс ненависний окупант на нашу землю" - зазначає пан Ігор.

Бачення майбутнього

Пріоритети та завдання соціально-економічного та культурного розвитку Броварської міської територіальної громади спрямовані на забезпечення якісного та безпечного середовища життєдіяльності мешканців. 

Основних вектором економічного розвитку громада вбачає зайняття першого місця у столичному регіоні щодо легкості та комфортності ведення бізнесу.

Джерела:

  • Офіційний сайт Броварської міської ради 
  • Вікіпедія
  • Інтерв’ю з представниками громади
  • Сторінка ФБ Броварського міського голови 
  • КиевВласть
  • ТСН
  • Дело.юа
  • Фокус.юа
  • Столичний регіон
  • 4594
  • Новобудови.ком
If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]