This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Олишівська громада
Населення – 3004 особи
В склад громади входить центр в селищі Олишівка а також ще п’ять сіл – Смолянка, Коростень, Серединка, Топчіївка та Сіножацьке.
Історія
Вперше згадки про Олишівку з’являються в 1457 році.
Поблизу Олишівки археологи виявили городище з часів Київської Русі датоване 9-13 століттями. Згодом на початку 16 століття декілька козацьких хуторів об’єднались в одне поселення а перша писемна згадка про Олишівку з’явилась вже у 1665 році. А в часи Гетьманської козацької держави містечко стало центром Олишівської сотні.
Для захисту від набігів кочівників з півдня мешканці в ті часи збудували високий вал-фортецю, залишки якого видно і до сьогодні. Одне з основних традиційних ремесел в ті часи була вичинка шкіри і виготовлення шкіряних виробів.
Головними історичними пам’ятками громади є Церква Різдва Пресвятої Богородиці в Олишівці (побудована у 1784 році, відроджена у 1992 році), Симеонівська церква в селі Топчіївка (пам’ятка архітектури ІХ століття) і Свято Миколаївська церква в селі Смолянка (побудована в 1902 року).
Чернігівський регіон має свої давні етнічні особливості та традиції в культурі, музиці, співах та ремеслах. В Олишівці бережуть ці традиції, зокрема, в селищі існує місцевий жіночий хор “Пряля”, який співає давні українські пісні.
Цікавий факт. На території громади в селі Смолянка народились і жили батьки капітана української збірної з футболу та гравця англійського “Вест Гему” Андрія Ярмоленка.
Інфраструктура громади
На території громади працює одна школа на 200 дітей, дитячий садок “Бджілка” для близько 50 місцевих діток. Є три будинки культури, в яких займаються збереженням культурних традицій регіону. Працює одна бібліотека з трьома філіями. В Олишівці є амбулаторія сімейної медицини, яку зараз реконструюють.
Місцеві дітки з працівниками бібліотеки та будинку культури святкують давнє Свято Івана Купала
Голова громади
У 2015 році мешканці селища обрали своїм головою Сергія Мальця. А в 2017 році після створення об’єднаної громади його повторно обрали головою. Йому 32 роки. За освітою – економіст. Працював бухгалетром а з 2014 до 2015 році служив в Збройних силах України і приймав участь в антитерористичній операції на Сході України.
Громада і війна
Російські окупанти, які рухались зі Сходу та Півночі України в наступі на Київ, були неподалік Олишівки, але, на щастя, бойових дій на території громади не було. Натомість, через громаду проходила єдина траса, яка з’єднувала Київ з наполовину оточеним Черніговом, за який велись важкі бої. Багато жінок з дітьми змушені були виїхати в більш безпечні регіони України, але вже поволі повертаються додому. В місцевих шкільних їдальнях готували їжу для переселенців та військових, які обороняли край.