This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Шалигинська громада
Населення – 6309 осіб (до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну).
Населення у працездатному віці – 54%, пенсіонери – 35%, діти дошкільного віку – 4%, діти шкільного віку – 7%.
До складу Шалигинської громади входять: 1 смт (Шалигине) і 8 сіл: Вовківка, Гудове, Ємадикине, Катеринівка, Сваркове, Соснівка, Старикове та Ходине.
Шалигинська громада розташована у Сумській області на кордоні з Російською Федерацією.
Історія
Селище Шалигине засновано наприкінці ХVІ – на початку ХVІІ століття. Назва походить від імені одного з поселенців – Шалигина, який одержав тут земельний наділ за військову службу. Історія громади сильно пов’язана з розвитком цукрової індустрії, яка була однією з найпотужніших в цьому регіоні. В селищі діяв один з цукрових заводів бізнес імперії династії Терещенків – підприємців та меценатів, які сильно вплинули на розвиток цієї частини України.
Однією з головних пам’яток об’єднаної територіально громади є Іллінська церква. Реставрована в 1990-х роках вона є центром духовного життя громади.
Природні джерела
У смт Шалигине розташоване унікальне гідрологічне утворення самовитікаючих джерел води під назвою «Сім джерел», також відоме як «крейдяна криниця». Температура води тут влітку і взимку не перевищує 4°C. Природно-історична цінність пам’ятки «Сім джерел» полягає в цінній якості води, яка, крім смакових якостей, має і лікувальну дію.
Медицина
На території громади діє власна «швидка допомога», працює амбулаторія, в кожному селі є фельдшерсько-акушерський пункт. Більше того, в кожному селі громади є кардіограф.
Громадський бюджет
В громаді працює громадський бюджет. Кожен житель може брати участь у розподілі коштів громади, голосуючи за ті чи інші проєкти її розвитку чи пропонуючи свої. В рамках бюджету участі в зонах відпочинку оновили доріжки та альтанки, розмалювали будинок культури в Соснівці.
Культура
В Шалигинській громаді діють шість будинків культури. Активну участь в організації культурного дозвілля беруть місцеві мешканці. Вони влаштовують театральні дійства, організовують та проводять Дні сіл.
Спорт
На території громади функціонує 3 стадіони, на яких регулярно проводяться футбольні та волейбольні змагання.
Громада і війна
Шалигинська громада знаходиться на кордоні з Росією, від центру громади до кордону лише 3 км. «Росіяни нас пройшли та пішли далі», – розповідає заступниця голови громади Галина Матосова. Однак війна нанесла громаді величезну втрату – розбомбили міст. Тепер, аби потрапити на територію громади або виїхати звідти, треба користуватись обʼїзною дорогою.
Голова громади
Головою Шалигинської територіальної громади є Юрій Матвієнко. Цю посаду він обіймає з 2020 року. Юрій Матвієнко народився 17 липня 1972 року, має вищу освіту.
Стратегія розвитку
Серед ключових пріоритетів розвитку ОТГ її керівництво виділяє два. По-перше, розвиток та відбудова інфраструктури. По-друге, розвиток зеленого туризму.
Все необхідне для цього на території громади є: заповідні об’єкти і природні ландшафтні зони, високопродуктивні землі, які потенційно можуть бути інвестиційними ділянками, лісові та водні природні ресурси.
Джерела:
- Профіль Шалигинської об’єднаної територіальної громади;
- Вікіпедія
- Сайт Децентралізація
- Сайт Gromada.info
- Розмови з керівництвом громади.