This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Бережани та німецький Ліхтенфельс на шляху до партнерства
Мер Беражан та німецького Ліхтенфельсу провели першу зустріч наживо й окреслили сфери та напрямки потенційної співпраці.
Вперше міста налагодили контакт онлайн у березні, опісля того як українка Тетяна Золотар проявила ініціативу і підійшла до мера Ліхтенфельсу з пропозицією познайомитися з дуже схожим містом в Україні. Перед цим вона зв’язалася із командою ініціативи Cities 4 Cities | United 4 Ukraine, за роботою якої стежила.
“Міста мають подібну архітектуру, структуру управління та кількість мешканців. Навіть, лікарні в обидвох районного значення. Щоправда, у Ліхтенфельсі клініка має добре розвинутий реабілітаційний напрямок, що дуже актуально для України”, — розповіла Тетяна Золотар, ініціаторка партнерства.
Насправді процес налагодження співпраці потребує часу. Як зазначила Тетяна, від моменту першого знайомства до зустрічі в мерії міста пройшло пів року. У жовтні мер Бережанської міської громади, що на Тернопільщині, був у відрядженні в Європі, його з офіційним візитом його прийняв мер баварського міста Андреас Гюґеріх.
“Обговорив з міським головою теми для майбутньої співпраці та споріднені речі між нашими громадами. Дуже приємно, що запал допомоги та співпраці від німецьких громад ще не згас. Справді, Cities4Cities United4Ukraine, є платформою, на якій міжнародні партнери можуть знайти собі рівних”, — написав на своїй офіційній сторінці у фейсбуці мер Бережан Ростислав Бортник.
Сама ж Тетяна Золотар закликає українців за кордоном звернути увагу на міста, де вони живуть, адже цю історію можна мультиплікувати.
“Ініціація зацікавленості й запит зі сторони українців, які знаходяться по іншу сторону є важливою. Європейські муніципалітети відкриті й готові підтримувати. Мери — це управлінці, які розуміють політику і готові брати відповідальність. Їм просто треба більше розказати й показати історію конкретної громадиʼʼ, — підсумовує Тетяна Золотар.
__
Сities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Проєкт допомагає українським громадам налагодити міжмуніципальні партнерства з муніципалітетами країн Європи. Сities 4 Cities було засновано містом Зіндельфінден (Німеччина) під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United 4 Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Стратегічні партнери: Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація ОТГ.