This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Калинівська громада
Населення: більше 20 тисяч жителів (за офіційними статистичними даними – 16,5 тисяч осіб (до війни).
Кількість внутрішньо переміщених осіб: більше 2 тисяч.
До складу Калинівської селищної територіальної громади входять 15 населених пунктів: смт Калинівка, с.Данилівка, с.Кожухівка, с.Липовий скиток, с.Бобриця, с.Хлепча, с. Варовичі, с. Велика Солтанівка, с.Діброва, с.Багрин, с. Мала Солтанівка, с.Скрипки, с.Плесецьке, с.Порадівка, с.Руликів.
Історія
Адміністративний центр громади смт Калинівка утворено на базі залізничної станції «Васильків-1», побудованої у 1870-х роках.
Важлива історична пам’ятка громади − Змієві вали, які збереглись в с.Плесецьке. Вони є найбільшою системою земляних укріплень на території України. Припускають, що їх збудували скіфи у 4–5 століттях до нашої ери для оборони власних територій. Південну частину валів відновили за часів Київської Русі, щоб оборонятися від набігів.
Ще однією визначною пам’яткою громади є Церква на честь преподобного Онуфрія Великого. Це найстаріша дерев’яна церква Київщини з тих, що збереглися на своєму первісному місці.
Економіка
У Калинівській громаді нараховується 547 малих та середніх підприємств. Основною галузевою структурою промисловості громади є: виробництво будівельних матеріалів, яке становить 73% від загального обсягу виробництва.
На території громади працює 4 фермерських господарства. Тут вирощують соняшник, пшеницю, рапс, кукурудзу. Значну площу займають сади плодово-ягідних культур.
Розпочато будівництво індустріального парку «Солтанівка». Його будівництво забезпечить надходження коштів від сплати ПДФО, створення більше 1000 робочих місць, створення об’єктів нерухомості з різним функціоналом тощо.
Реалізовані проєкти
Візитівкою громади є спортивний комплекс імені Івана Піддубного, названий на честь українського спортсмена, шестиразового чемпіона світу з боротьби. Спортивний комплекс було реконструйовано зі старого приміщення котельні, здійснено зміну фасаду та перепланування внутрішніх приміщень. Також було закуплено новий спортивний інвентар та обладнання. Тепер тут проходять змагання на рівні не лише району, а й всеукраїнські.
Зона відпочинку та активного дозвілля дітей і молоді в смт Калинівка – тут розташовані: скейтпарк (з екстремальним майданчиком для катання на ВМХ, скейтах, самокатах, ролердром; велодоріжки); зелена ландшафтна зона для відпочинку з сучасним вуличним освітленням, антивандальний тренажерний майданчик, а також спортивний багатофункціональний майданчик для гри в баскетбол, футбол, волейбол.
Центральний парк смт Калинівка – це місце, яке щоденно відвідує велика кількість людей. Тут встановлено вуличні тренажери, дитячі майданчики, облаштовано зони відпочинку, вуличне та декоративне освітлення.
Ми дбаємо про збереження історичного минулого нашого краю та країни. Музей старожитностей в с.Данилівка – тут зібрана колекція стародавніх знарядь праці, численні музейні реліквії, які розкривають історію нашого краю кінця XIХ – початку XX століття, також представлені фотоматеріали із життя краю та багато іншого.
Військово-історичний музей в Калинівці – має унікальні експонати, присвячені світовим війнам. Тут представлена військова зброя часів Другої світової війни, частини залишків військових літаків та боєприпасів, експозиції голодомору, бліндажу, госпіталю, оборонних конструкцій, речі побуту, медичного призначення, особисті речі військових, форма, техніка, засоби зв’язку, ретро автомобілі.
Лавандовий парк
На території громади розташований лавандовий парк «Порадів». На площі 2,5 га підростають 35 тисяч кущів вузьколистої лаванди. Під час цвітіння лаванди парк відкритий для відвідувачів.
Громада та війна
Хоч на території громади не проводились безпосередні активні бойові дії, вона зазнала значних ракетних обстрілів. Руйнувань та пошкоджень зазнали 129 об’єктів. Повного руйнування, зокрема, зазнали 6 житлових будинків та 105 приватних будинків. Водночас 16 багатоповерхових будинків були пошкоджені та потребують відновлення та ремонту.
Крім того, авіаударом було зруйновано нафтобазу ТОВ АС «Інвестмент» та рибопереробний комплекс ТОВ «ФІШЕРР».
Також пошкоджено 4 промислових підприємства з виробничими приміщеннями.
З перших днів війни селищна рада згуртувалась із волонтерами. Вдалося налагодити гуманітарну допомогу та доставку ліків мешканцям, які цього потребували. А також громада допомагала сусіднім населеним пунктам, що постраждали від бойових дій.
Калинівська селищна голова
Головою Калинівської селищної територіальної громади є Олексенко Юлія Олексіївна, яка почала працювати в селищній раді у 2007 році секретар-діловодом. У 2010 році була обрана секретарем селищної ради, і ось уже 10 років є Калинівським селищним головою.
Після реформи місцевого самоврядування в Україні, у 2020 році було створено Калинівську селищну територіальну громаду. Нова громада довірила керівництво громадою Юлії Олексенко.
З першого дня війни селищна голова активно співпрацює з військовими щодо оборони краю, мобілізувала місцеву територіальну оборону, яка разом із Збройними силами та поліцією стоять на захисті громади.
Стратегія розвитку
Однією з найбільших проблем Калинівської громади є проходження через її територію залізничних колій. У зв’язку цим на залізничному переїзді дуже часто виникають затори, люди втрачають свій час. Проблему можна вирішити через реалізацію проєкту будівництва шляхопроводу, його реалізація є дуже високовартісною. Тому Калинівська селищна рада розробила та вже розпочала втілювати в життя більш економний проєкт – це будівництво тунелю. На жаль, на даний час через війну всі роботи призупинено.
Будівництво басейну на території Калинівського НВК №1 – ще один проєкт, який вже почали реалізовувати. Ідея його будівництва виникла саме завдяки побажанням жителів громади. Вже проведено роботи з реконструкції фасадної частини приміщення школи: утеплення зовнішніх стін, заміні покрівлі, а також будуть замінені старі вікна на енергозберігаючі. Але ще дуже багато роботи попереду, яка потребує значних коштів.
Ще один проєкт – паркова зона навколо озера в с.Данилівка. Селищна рада вже розробила проєкт облаштування. Тут планують поєднати зелену зону з сучасною зоною для активного відпочинку, облаштувати бігові та прогулочні доріжки навколо водойми, а також збудувати бювет з оглядовим майданчиком.
До війни розпочали втілення ще одного великого проєкту – реконструкція школи в с.Плесецьке. Ця школа одна з найбільших шкіл громади. Вже утеплено фасадну частину спортзалу школи, здійснено ремонт в спортивному залі та харчоблоці, облаштовано спортивний майданчик воркаут зі штучним покриттям. Також в планах – зробити добудову актової зали, облаштувати багатофункціональний та дитячий майданчики, футбольне поле, глядацьку зону, бігові доріжки.
Будівництво дитячого садочку в смт Калинівка – проєкт, що потребує завершення. У зв’язку зі стрімким розвитком Калинівки та збільшенням кількості населення громади, в т.ч. дошкільного віку, існує нагальна потреба у необхідності будівництва дитячого садочку. Для вирішення цієї нагальної потреби Калинівською селищною радою було розроблено проєкт з реконструкції частини приміщень Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 під заклад дошкільної освіти, будівництво якого розпочали ще до початку війни. На даний час приміщення садочку ще потребує здійснення внутрішніх ремонтних робіт, оздоблювальних робіт, а також закупівлі меблів та устаткування. Будівництво даного об’єкту дозволить забезпечити дошкільною освітою дітей смт Калинівка та військового містечка №21 с.Данилівка (дітей військовослужбовців).
Джерела:
- Матеріали надані керівництвом Калинівської селищної територіальної громади
- Калинівська селищна рада у Facebook
- Офіційний сайт Калинівської селищної ради
- Вікіпедія
- Сайт Децентралізація
- 24 канал
- НавколоUA