This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Коростишівська громада
Населення – 30,4 тисячі
В місті – 25,1 тисячі
В сільській місцевості – 5,3 тисячі
Історія
Поселення на території громади існували ще за часів панування на цих землях древлянських племен у VI-VII ст. до того, як древлян підкорили київські князі. Натомість перша письмова згадка про сам Коростишів з’являється у 1499 році, коли місто належало до Великого Князівства Литовського. У 1779 році місто отримало магдебурзьке право. Місту було надано герб, на якому зображено шляхетний знак тогочасних власників міста – давнього українсько-польського аристократичного роду Олізарів.
Після другого поділу Польщі у 1793 році Коростишів увійшов до Російської імперії, де перебував до кінця Першої світової війни. Як і більшість малих містечок цього регіону Коростишів населяла велика єврейська громада. За переписом населення 1897-го року євреї складали 52% від усього населення (джерело).
Коростишівський каньйон
Коростишів став одним з центрів видобутку граніту на території України ще з 19 століття. Частину гранітних кар’єрів згодом затоплювали водою. Саме так Коростишівський каньйон. Це місце дуже популярне серед місцевих мешканців і туристів. Його оточують гранітні скелі, соснові ліси а з однієї сторони облаштовано пляж. Вода має вражаючий смарагдовий колір. Скелі часто використовуються скалолазами для тренувань.
Парк
Коростишівський парк створили ще на початку 19-го століття зусиллями Густава Олізара, але сучасного вигляду з його характерною особливістю – великою кількістю кам’яних скульптур – він набув вже в новітні часи.
Натхненником проекту став місцевий скульптор Віталій Рожик. Він сам є автором понад 500 робіт, багато з яких є встановлені в різних європейських країнах.
Парк розташований на березі річки Тетерів і є улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців та відомою туристичною локацією.
Економіка громади і перспективи розвитку
Природні ресурси сформували основний пріоритет економіки громади. На її території видобувають понад 30 витоків природного каменю Житомирської області. Працює багато підприємств, які виготовляють готову продукцію з каменю. В пріоритеті також лісова, деревообробна та целюлозо-паперова галузі.
Серед інших пріоритетних завдань громади – завершення будівництва полігону твердих побутових відходів та будівництво заводу з переробки та утилізації відходів. Громада також має вільні земельні ділянки та приміщення для об’єктів промисловості та енергетики. Важливою метою є реконструкція очисних споруд в місті.
Громада і війна
На щастя Коростишів оминули активні бойові дії, які велись на схід від міста за кілька десятків кілометрів. Натомість, громада приймала численних переселенців, які залишали свої міста і села через обстріли і бойові дії. Загалом в громаді знайшли прихисток понад 3000 внутрішньо переміщених осіб (з них понад 700 дітей).
Волонтерки в Коростишеві плетуть маскувальні сітки для української армії співаючи гімн України
Голова громади
Івана Кохана мешканці громади обрали своїм головою у 2015 році. Народився в Коростишеві. За освітою педагог. Після закінчення Чернігівського педагогічного університету 10 років працював вчителем у місцевих школах. Згодом займався підприємницькою діяльністю, очолював спортивні організації і комунальне підприємство.