Олишівська громада

Чернігів
Population:

Населення – 3004 особи

В склад громади входить центр в селищі Олишівка а також ще п’ять сіл – Смолянка, Коростень, Серединка, Топчіївка та Сіножацьке.

 

Історія

Вперше згадки про Олишівку з’являються в 1457 році.  

Поблизу Олишівки археологи виявили городище з часів Київської Русі датоване 9-13 століттями. Згодом на початку 16 століття декілька козацьких хуторів об’єднались в одне поселення а перша писемна згадка про Олишівку з’явилась вже у 1665 році. А в часи Гетьманської козацької держави містечко стало центром Олишівської сотні.

Свято-Михайлівська парафія
Свято-Михайлівська парафія

Для захисту від набігів кочівників з півдня мешканці в ті часи збудували високий вал-фортецю, залишки якого видно і до сьогодні. Одне з основних традиційних ремесел в ті часи була вичинка шкіри і виготовлення шкіряних виробів.

Церква Святого Симеона в Топчіїівці
Церква Святого Симеона в Топчіїівці

Головними історичними пам’ятками громади є Церква Різдва Пресвятої Богородиці в Олишівці (побудована у 1784 році, відроджена у 1992 році), Симеонівська церква в селі Топчіївка (пам’ятка архітектури ІХ століття) і Свято Миколаївська церква в селі Смолянка (побудована в 1902 року).

Чернігівський регіон має свої давні етнічні особливості та традиції в культурі, музиці, співах та ремеслах. В Олишівці бережуть ці традиції, зокрема, в селищі існує місцевий жіночий хор “Пряля”, який співає давні українські пісні.

Цікавий факт. На території громади в селі Смолянка народились і жили батьки капітана української збірної з футболу та гравця англійського “Вест Гему” Андрія Ярмоленка.

Інфраструктура громади

На території громади працює одна школа на 200 дітей, дитячий садок “Бджілка” для близько 50 місцевих діток. Є три будинки культури, в яких займаються збереженням культурних традицій регіону. Працює одна бібліотека з трьома філіями. В Олишівці є амбулаторія сімейної медицини, яку зараз реконструюють.

Місцеві дітки з працівниками бібліотеки та будинку культури святкують давнє Свято Івана Купала

Голова громади

У 2015 році мешканці селища обрали своїм головою Сергія Мальця. А в 2017 році після створення об’єднаної громади його повторно обрали головою. Йому 32 роки. За освітою – економіст. Працював бухгалетром а з 2014 до 2015 році служив в Збройних силах України і приймав участь в антитерористичній операції на Сході України.

Голова громади Сергій Малець разом зі своєю командою
Голова громади Сергій Малець разом зі своєю командою

Громада і війна

Російські окупанти, які рухались зі Сходу та Півночі України в наступі на Київ, були неподалік Олишівки, але, на щастя, бойових дій на території громади не було. Натомість, через громаду проходила єдина траса, яка з’єднувала Київ з наполовину оточеним Черніговом, за який велись важкі бої. Багато жінок з дітьми змушені були виїхати в більш безпечні регіони України, але вже поволі повертаються додому. В місцевих шкільних їдальнях готували їжу для переселенців та військових, які обороняли край.

If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]