This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Покровська міська територіальна громада
Населення – 82388 мешканців (до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну). З них: жінок – 54,14%, чоловіків – 45,86%.
Кількість внутрішньо переміщених осіб – 16560.
До складу Покровської територіальної громади входять 41 населений пункт, а саме: 2 міста, 1 смт, 7 селищ та 31 село.
Покровська міська територіальна громада розташована у західній частині Донецької області, яка входить до числа найбільших агропромислових громад в області (близько 88% усіх земель – сільгоспугіддя).
Історія
З 1960-х років минулого століття місто є одним з регіональних лідерів та центрів Донеччини за всіма показниками, а саме: масштабний залізничний вузол, розташування на перетині важливих автомобільних доріг, упорядкованість, компактність.
Важлива «родзинка» Покровська – тут творився всесвітньо відомий «Щедрик». З 1904 по 1908 роки в місті жив відомий на весь світ український композитор Микола Леонтович. Саме у Покровську він працював над другою редакцією «Щедрика» у 1906-1908 роках.
Пізніше композицію було презентовано у десятках міст Західної Європи, де вона набула визнання. Врешті «Щедрик» став однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі. Зараз його можна почути в усіх куточках світу різними мовам, серед яких – англійська німецька іспанська, японська тощо.
Більше того, серед фільмів, де звучала мелодія, всесвітньо відомі кінокартини «Сам удома» та «Гаррі Поттер».
Одна з версій композиції «Щедрик» у виконанні відомого американського гурту «Pentatonix»
Про перебування у місті Леонтовича нагадують меморіальні дошки, встановлені на будівлі залізничної школи, де він учителював та будівлі залізничного вокзалу. Також біля входу до парка «Ювілейний» встановлено скульптурну композицію, присвячену композиторові, а одна з вулиць носить його ім’я.
Природні ресурси
Головним природним ресурсом громади є кам’яне вугілля. Однак на цьому потенціал краю не обмежується. Територію громади складають найцінніші родючі ґрунти – чорноземи.
Економіка
Промисловий комплекс, представлений вугільнодобувною, машинобудівною, металургійною, харчовою та іншими галузями, складає основу економіки громади.
Найбільшу чисельність працюючих у 2020 році мали підприємства вугледобувної промисловості – майже 70% від загальної чисельності підприємств промислового комплексу громади. Загалом тут функціонує три підприємства вугледобувної промисловості – ПрАТ «Шахтоуправління «Покровське» (недержавна форма власності,) ТОВ «Краснолиманське» (недержавна форма власності), ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» (державна форма власності).
Громада і війна
Покровськ знаходиться менш ніж у 100 км від окупованого Донецька та близько до лінії розмежування. Саме тому він регулярно стає об’єктом російських обстрілів. Поранені цивільні особи внаслідок військової агресії: стан легкий – 5 осіб, стан середній – 6 осіб, стан тяжкий – 9 осіб.
Зокрема, 19 лютого 2022 року в результаті обстрілів було пошкоджено трансформатори насосної станції першого підйому Південнодонбаського водопроводу. Через це ряд міст, серед яких – Покровськ, залишились без води.
Менш ніж за місяць, 4 березня 2022-го, російські війська обстріляли Покровськ касетними реактивними снарядами. Росіяни, нехтуючи усіма міжнародними нормами, завдали ударів по житловому кварталу та цивільній інфраструктурі.
Крім того, Покровск став одним з центрів евакуації населення Східної України. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року місто відкрило свої двері для евакуйованих українців з «гарячих» точок військового протистояння, зокрема, міста Волноваха. Частину людей розмістили у Покровську, частину транспортували на Західну Україну.
Мер
Покровським міським головою є Руслан Требушкін. Йому 46 років. Він народився у Мирнограді Донецької області.
Раніше обирався Мирноградським міським головою. Після закінчення строку повноважень став мером Покровська. Через 5 років – народним депутатом України, але любов до рідного краю спонукала Руслана Требушкіна повернутися й балотуватись у мери Покровська, які він виграв.
З перших днів війни активно включився в оборону рідного краю, надає дієву допомогу військовим, представникам тероборони та добробатам.
Стратегія розвитку
Після війни (перемоги) в громаді планують повернутися до довоєнних стратегічних планів розвитку громади. По-перше, мріють втілити нові проекти з альтернативної енергетики та побудувати індустріальний парк під назвою «Покровськ». Це надасть змогу реалізувати задачі щодо відновлення промислового потенціалу Донецької області та забезпечення сталого розвитку територіальної громади в умовах трансформації світової економіки. Також внаслідок введення в експлуатацію індустріального парку з’являться нові робочі місця і майданчик для розвитку нових виробництв.
По-друге, в громаді добре розвивається сільське господарство – свинарство, здійснюється вирощування зернових культур, соняшнику, кукурудзи та рапсу. Цей напрямок також планують посилити.
По-третє, великі сподівання в Покровську покладають на розвиток туризму. Є плани щодо створення туристичних маршрутів, пов’язаних із життям та діяльністю на території громади Миколи Леонтовича.
Обличчя Покровська
Поряд з представниками виконавчої влади життєдіяльність міста, особливо під час воєнних дій, забезпечують люди громади, комунальники, волонтери. Не виняток і Покровськ.
Так, за декілька днів після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, 26 лютого, у місті розпочав роботу цілодобовий волонтерський пункт збору речей.
Крім того, місцеві волонтери активно допомагають у евакуації та облаштуванні вимушеним переселенцям з інших регіонів.
Відео телекомпанії «Орбіта» про те, як волонтери з Покровська допомагають евакуювати людей
Також активно місцеві волонтери займаються гуманітарними питаннями. Серед них – покровчанка Вікторія Черногор, яка їздить на передові позиції з гуманітарною місією.
Активно, попри все, працюють співробітники комунальних підприємств. Так, працівники місцевого «Зеленбуду» КП «БКП» у травні висадили на території громади понад три тисячі саджанців 5 сортів петунії.
Джерела:
- Офіційний сайт Покровської міської ради;
- Аналітично-описова частина до Стратегії розвитку Покровської міської територіальної громади;
- Прес-служба ООС;
- КП «Компанія «Вода Донбасу»;
- Вікіпедія;
- Телерадіокомпанія «Орбіта».