This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Муніципальні партнерства заради стійкості: про що говорили на URC 2025
На Конференції з відновлення України (URC 2025) у Римі відбулася дискусія про роль муніципалітетів у стійкості, згуртованості та європейській інтеграції – панель “Стійкість і згуртованість через партнерства: місцева та міжнародна співпраця”.

Дискусію високого рівня модерувала Світлана Блінова, координаторка та лідерка команди Cities4Cities. Нагадаємо, Сities4Cities працює на URC 2025 над розвитком міжнародних муніципальних партнерств у межах Програми Polaris “Підтримка багаторівневого врядування в Україні”.
Учасники панелі – представники Уряду України, Європейської комісії, муніципалітетів України та ЄС, донорських організацій країн, які вже активно підтримують партнерства з українськими громадами. Вони обговорили, як їхній досвід масштабувати на ширше коло європейських держав, регіонів і муніципалітетів.
Альона Шкрум, Перша заступниця Міністра розвитку громад та територій України
«Жодна громада чи країна не може впоратися з масштабами руйнувань наодинці — але ми відбудовуємо разом із вами. Лише в Київській області, яку було окуповано 40 днів, ми відновили 75% зруйнованого житла. Це — результат партнерств. І саме тому ми запускаємо наступний етап — залучення бізнесу до міжмуніципальної співпраці. Бо відбудова — це не тільки про школи, дороги і шелтери, а й про інвестиції, нові можливості й спільну відповідальність»


Антьє Гротер, президентка парламенту Бремена, голова Робочої групи з питань України Європейського комітету регіонів:
«Створення Спільного консультативного комітету — це не просто формальність. Це важливий крок для кожної країни-кандидатки на шляху до членства в ЄС. Він дозволить українським органам місцевого самоврядування відігравати пряму роль і мати більше впливу в співпраці та діалозі з європейськими партнерами. Ми спільно визначатимемо пріоритети співпраці та працюватимемо на рівних умовах»
Якоб Ґраніт, генеральний директор Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida):
«Швеція, через різні програми, підтримує обміни, навчальні ініціативи та впровадження дієвих проєктів задля зміцнення стійкості України та просування її євроінтеграції. Завдяки співпраці українські та європейські муніципалітети можуть отримати вигоду з цього стратегічного партнерства, інноваційних рішень і безцінного досвіду роботи в кризових умовах»

Світлана Блінова, координаторка та лідерка команди Cities4Cities:
«На платформі cities4cities.eu понад 600 українських громад готові до співпраці. Відновлення України починається щодня – у наших містах і селах. Там, де діти йдуть до школи навіть під обстрілами, де місцеві пекарі вночі роздають хліб у метро, де громади підтримують одна одну у проєкті “Пліч-о-пліч”. Ми хочемо будувати партнерства не лише для допомоги, а для спільних рішень, нових ідей і безпеки. Це й є справжня європейська згуртованість»