11.07.2025

Муніципальні партнерства заради стійкості: про що говорили на URC 2025

На Конференції з відновлення України (URC 2025) у Римі відбулася дискусія про роль муніципалітетів у стійкості, згуртованості та європейській інтеграції – панель “Стійкість і згуртованість через партнерства: місцева та міжнародна співпраця”.

Дискусію високого рівня модерувала Світлана Блінова, координаторка та лідерка команди Cities4Cities. Нагадаємо, Сities4Cities працює на URC 2025 над розвитком міжнародних муніципальних партнерств у межах Програми Polaris “Підтримка багаторівневого врядування в Україні”.

Учасники панелі – представники Уряду України, Європейської комісії, муніципалітетів України та ЄС, донорських організацій країн, які вже активно підтримують партнерства з українськими громадами. Вони обговорили, як їхній досвід масштабувати на ширше коло європейських держав, регіонів і муніципалітетів.

Альона Шкрум, Перша заступниця Міністра розвитку громад та територій України

«Жодна громада чи країна не може впоратися з масштабами руйнувань наодинці — але ми відбудовуємо разом із вами. Лише в Київській області, яку було окуповано 40 днів, ми відновили 75% зруйнованого житла. Це — результат партнерств. І саме тому ми запускаємо наступний етап — залучення бізнесу до міжмуніципальної співпраці. Бо відбудова — це не тільки про школи, дороги і шелтери, а й про інвестиції, нові можливості й спільну відповідальність»

Антьє Гротер, президентка парламенту Бремена, голова Робочої групи з питань України Європейського комітету регіонів:

«Створення Спільного консультативного комітету — це не просто формальність. Це важливий крок для кожної країни-кандидатки на шляху до членства в ЄС. Він дозволить українським органам місцевого самоврядування відігравати пряму роль і мати більше впливу в співпраці та діалозі з європейськими партнерами. Ми спільно визначатимемо пріоритети співпраці та працюватимемо на рівних умовах»

 

Якоб Ґраніт, генеральний директор Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida):

«Швеція, через різні програми, підтримує обміни, навчальні ініціативи та впровадження дієвих проєктів задля зміцнення стійкості України та просування її євроінтеграції. Завдяки співпраці українські та  європейські муніципалітети можуть отримати вигоду з цього стратегічного партнерства, інноваційних рішень і безцінного досвіду роботи в кризових умовах»


Світлана Блінова, координаторка та лідерка команди Cities4Cities:

«На платформі cities4cities.eu понад 600 українських громад готові до співпраці. Відновлення України починається щодня – у наших містах і селах. Там, де діти йдуть до школи навіть під обстрілами, де місцеві пекарі вночі роздають хліб у метро, де громади підтримують одна одну у проєкті “Пліч-о-пліч”. Ми хочемо будувати партнерства не лише для допомоги, а для спільних рішень, нових ідей і безпеки. Це й є справжня європейська згуртованість»

 

Нагадаємо, що ініціатива Cities4Cities впроваджує напрям «Міжнародна муніципальна співпраця» Програми Polaris, що фінансується Sida і реалізується SALAR International.