26.07.2024

Проєктний менеджмент: інвестувати у своїх людей, чи шукати зовні?

5 питань до Юлії Грицку, радниці Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Триває онлайн-курс “Проєктний менеджмент у громаді”* від Cities4Cities| United4Ukraine. Ми занотовуємо найцікавіші думки експертів курсу та ділимося з вами

*після прочитання точно захочеться записатися й пройти цей курс. І це можна зробити на платформі Cities4Cities ACADEMY.


Інвестувати у своїх людей чи наймати ззовні?


Важливими в кожному проєкті завжди є люди. Я завжди наголошую громадам, що треба інвестувати у СВОЇХ людей, в тих, хто буде працювати в проєкті. Важливо! Команду варто залучати вже з процесу ініціації проєкту, щоб ви разом розробляли план —  як втілювати цю ідею. 

Залучайте також працівників, бізнес, молодь, людей похилого віку, переселенців, максимально залучайте зацікавлені сторони, щоб проєкт був ефективнішим.

Як зробити проєкт унікальним, коли йдеться про насущне?


Розберімо приклад такого необхідного шкільного укриття. У першу чергу – це безпека. Донор, звісно, оцінить, наскільки зараз необхідно саме в цій школі зробити укриття, наскільки близько до лінії фронту. 

Подумайте, чи можна ще якось використати це укриття? А якщо поставити тенісні столи, а з часом можна переробити в спортивний зал карате чи гімнастики. Важливо, щоб не було думок, що після війни укриття стане складом. А стане ресурсом, який можна навіть в оренду здавати.

Як комунікувати з донором, якщо проєкт змінюється вже в процесі реалізації? 


Уявімо, що ми вирішили відкрити швейний цех для інтеграції ВПО. А вже при реалізації бачимо, що прогадали із нашою цільовою аудиторією. Потрібні коригувальні дії. Звичайно, необхідно повідомити донора, що ось така халепа і запропонувати рішення. 

Наприклад, залучити до проєкту наших учнів та учениць старших класів, які можуть пройти навчання й отримати фах. Можемо залучати безробітних в нашій громаді, якщо вони готові прийти вчитися. Якщо ми вже закупили обладнання і воно у нас є, ми можемо укласти договір міжмуніципального співробітництва з іншою громадою, якщо переселенці, котрі живуть у них — використовували це обладнання. 

Що таке сталість проєкту?


Коли ми плануємо наш проєкт, ми маємо подумати:

– А що буде після?

Якщо це проєкт зі створення робочих місця для ВПО, то сталість в тому, що 100 людей навчатимуться, 40 почнуть працювати, платити податки й будуть інтегровані в громаду. Звичайно ж, це є хороший результат і ми можемо показати.

Що робити, якщо коштів на співфінансування нема?


Головне — почати проєкт. Хоча б якісь перші прості дії. Потім — гроші обов’язково знайдуться. Запропонувати депутатам підтримати, залучити бізнес, зрештою, кредит — теж варіант. Я раджу “запалити” ідеєю проєкту чим більше людей з громади, і тоді навіть роботи, які тривають 6 місяців, можуть бути виконані за 2, коли є люди, які працюють на результат, то і результати будуть незважаючи ні на що. 

Курс “Проєктний менеджмент у громаді” реалізовується в рамках програми “Академія проєктного менеджменту та міжнародної співпраці”, яку організовує ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри (UCBI)”.