16.12.2024

Як українським громадам шукати партнера в США?

Партнерства для українських громад зі Сполученими Штатами ще доволі новий напрямок. Саме тому команда ініціативи Cities4Cities на спеціальній американсько-українській події в рамках Форуму муніципального партнерства запросила експертів обох країн розповісти, які особливості налагодження співпраці із США.

Дякуємо співорганізатору та модератору панелі “Що ми знаємо про українсько-американські партнерства” Роману Олексенко, фасилітатору програми Відкритий світ.

Девід О’Кіф, віртуальний волонтер Корпусу миру США

Потенціал до найбільших змін є на рівні громад: це там, де громадяни зустрічаються з своїм місцевим керівництвом, де вони отримують послуги і де вони долучаються до ГО та ініціатив.

Докладайтеся до того, щоб між усіма зусиллями було більше координації. Враховуйте, що мережа величезна. Знайдіть підхід, тактику та продовжуйте шукати, тому що є багато людей, які готові бути партнерами.

Тім Дістел, волонтер Cities4Cities та міста Чернігів (допомагає розбудувати партнерські стосунки)

Починайте налагодження партнерства на індивідуальному рівні — через особистий контакт. Налагоджуйте зв’язок з обраними посадовими особами – це хороший підхід. Сенатори часто спілкуються зі своїми виборцями і доносять їм важливі питання. Децентралізація комунікації після створення партнерства підвищить результативність взаємодії.

Світлана Реймeр, експертка з міжнародного співробітництва проєкту «Говерла», Почесний консул України в штаті Індіана, засновниця Української Спілки Індіани

Звертайтеся до української діаспори в США та інших країнах. Особливо до тих, хто тривалий час живуть у тій країні, вільно спілкуються обома мовами і розуміють обидві культури. 

Віктор Градівський, заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації

При виході на переговори потрібно знати свою стратегію розвитку. Усвідомлювати, що ми не тільки беремо, що нам потрібно, але й даємо нашим партнерам те, що цікаво їм. 

Джеффрі Гленн, координатор зі стратегічної роботи Благодійного фонду міста Дубно «Добробут»

Знати свої можливості і витрачати час на те, що ви здатні зробити. Водночас знайти інших людей, які можуть краще за вас робити те, що вам не під силу. Один з моїх улюблених висловів у світі: “Я не можу сяяти всьому світу, але я можу сяяти в своєму куточку.” Пам’ятайте, що кожного дня ви знатні щось змінити на краще.

Ігор Санжаровський, старший радник проєкту USAID “Говерла”

Варто мати внутрішній орган управління, щоб забезпечити систему функціонування угод (щоб це не лише стосувалося двох мерів, а цілого ряду людей – комплексної структури муніципалітету (пожежна частина, університет тощо). Хороша практика також створити свій офіс представництва закордоном.

Ольга Стецюк, начальник відділу проєктної та інвестиційної діяльності виконкому Острозької міської ради.

Перекладіть стратегічні документи англійською. Визначте родзинку громади — якусь унікальну характеристику, яка вирізняє вас з-поміж інших. Шукайте молодь і працевлаштовуйте їх у громаді.

Наталія Хольченкова, начальник управління міжнародних зв’язків та інвестицій Чернігівської міської ради

Розпочніть з “м’яких” партнерств — школи, волонтерські ініціативи, ГО, оскільки з ним легше налагодити контакт та співпрацю. Треба терпіння, тому що партнерство це довготривалий процес, де після його укладення потрібно працювати над його підтримкою та розвитком.

Льюїс Маданік, старший Керівник програм, Офіс міжнародного лідерства Конгресу США

Долучайтеся до програм обмінів у США. Це чудовий шанс наживо познайомитися і побачити, як все працює. Одна з речей, які мені дуже подобаються в програмі «Відкрий світ», це не лише знайомство з американською спільнотою та новими людьми, але й дружба і розвиток партнерських стосунків.

Ми рекомендуємо делегаціям проводити лише день-півтора у Вашингтоні, а потім відвідати справжню Америку, тому що Вашингтон як Київ, це не відображення реальної країни: щоб пізнати США краще, треба їхати дальше.

Колін Кубік, викладач англійської, волонтер Корпусу Миру США в Україні (2017-2019)

Вчитися на своїх помилках – це круто. Помилятися варто і в цьому немає нічого поганого. Навіть з поганою англійською треба пробувати комунікувати з американцями. Основне – перепитуйте, якщо чогось не зрозуміли, щоб уникнути неточностей у співпраці.

Львівський форум муніципального партнерства організовано за сприяння проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри (UCBI)” та шведсько-української Програми Polaris “Підтримка багаторівневого врядування в Україні”, що реалізується SALAR International.