Краснопільська громада

Суми
Population:

Населення (до війни)19 302 людини. 

Краснопільська територіальна громада включає в себе 11 старостинських округів. Центром громади є смт Краснопілля. Крім нього, до її складу входять 42 населених пункти, більшість з яких – села. 

Краснопільська громада входить в число перших створених об’єднаних територіальних громад у Сумській області.

Історія

Краснопілля історично мала важливе оборонне значення для сучасної України. Розвиток смт пов’язаний з будівництвом оборонної лінії від Кримського ханства і Ногайської Орди. Ці події датуються XVII століттям. У ті часи поселення стало центром переселення селян та козаків Правобережної України. Останні за полкову службу тут мали право займати вільні землі без податку.

З 1920-х років основним заняттям місцевих жителів стає хліборобство.
Не оминув ці землі страшний Голодомор 1932-1933 років, під час якого померло щонайменше 90 місцевих.

Спортивні досягнення

Краснопільська територіальна громада – спортивна громада. Другий рік поспіль Краснопільська селищна рада приймає в себе Чемпіонат України з кантрі-кросу для баггі та квадроциклів.

Крім того, Краснопільський край є батьківщиною спортивних талантів та легенд. У смт Краснопілля народились та виросли українські біатлоністки, близнючки Валентина та Віта Семиренки. Вони постійно приймають участь в міжнародних змаганнях та мають чимало спортивних досягнень.

Валентина та Віта Семиренки
Валентина та Віта Семиренки

Також родом з Сумської області воркаутер Артем Сіробаба. У скарбничці його досягнень – світовий рекорд. У 2020 році із 45 кілограмами за спиною підтягнувся на турніку 18 разів за хвилину.

Сюжет про Артема Сіробабу на одному з найпопулярніших українських телеканалів «1+1»

 

Лавандочка від Ганночки в Instagram
Лавандочка від Ганночки в Instagram Source

Лавандовий рай

Однією з головних прикрас громади є лавандове поле в смт Угроїди. Ця родзинка стала центром туризму. Жительна громади на ім’я Світлана Ганночка перетворила своє хобі з вирощування лаванди на працюючий бізнес. Під час відвідин лавандового поля можна придбати букети, зробити фотосесію в квітучій лаванді чи просто помилуватись красою.

Руйнування внаслідок повномасштабної війни

Краснопілля знаходиться у декількох десятках кілометрів від україно-російського кордону. Тож, жителі громади одними з перших відчули на собі воєнні дії. Зранку 24 лютого 2022 року на околицях Краснопілля було чутно перші вибухи. Увечері того ж дня російська військова техніка пройшла через територію громади, частину земель – окупували.

Після відходу окупантів у населених пунктах Краснопільської громади залишилась розруха. Однак, на жаль, відступ росіян не ознаменував завершення воєнних дій для громади, адже Росія продовжує наносити авіаудари по територіям громади та бити з мінометів та артилерії.

Наслідки російських обстрілів громади
Наслідки російських обстрілів громади
Source

Стратегія розвитку

Краснопільська громада напрацювала свій основний план розвитку, головними завданнями якого є: громада для людей, здорова громада, процвітаюча громада, спортивна громада, інтегрована громада. 

Громада активно інтегрує гендерні аспекти до бюджетного процесу, що дозволяє підвищувати ефективність використання бюджетних коштів.

Ціль громада для людей передбачає, зокрема, збільшення кількості надаваних адміністративних послуг до 300, створення служби соціального таксі для маломобільних груп населення, запуск програми «Безпечне місто». 

Здорова громада – це про створення компактної багатофункціональної лікарні (вторинного рівня). 

Процвітаюча громада – це створення промислового парку, відновлення роботи спиртзаводу, реалізацію зеленого туризму тощо. 

У рамках цілі розвитку спортивної громади однією з головних задач є створення на базі стадіону «Колос» мультифункціонального спортивного об’єкту для професійного заняття 6 видами спорту (футбол, волейбол, баскетбол, воркаут, великий теніс, лижеролерна траса).

Міжнародна співпраця

Краснопільська територіальна громада є підписантом угоди в рамках Європейської ініціативи «Мери за економічне зростання» (M4EG). Також громада є підписантом Європейської ініціативи «Угода мерів» (Covenant of Mayors). У Краснопільській громаді завдяки програмі «U-LEAD з Європою» збудовано сучасний Центр надання адміністративних послуг. 

Краснопільська селищна рада за результатами відбору стала учасником в рамках ініціативи «Громада, дружня до бізнесу. Інструменти підтримки бізнесу в громадах», що реалізовується Клубом Ділових Людей Україна за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

За результатами відбору Краснопільську селищну раду визначено партнером програми «Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», яка реалізується Європейським Союзом спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Програма надаватиме допомогу громадам-партнерам щодо покращення адміністративних, медичних та соціальних послуг.

Також громада має успішний досвід співпраці з програмами допомоги Кусаноне, SKLInternational, Програма розвитку ООН, ООН – Жінки «Посилення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок через реформу децентралізації в Україні».

За час повномасштабної війни громада налагодила продуктивну та систему співпрацю з Товариством Червоного Хреста щодо видачі гуманітарної допомоги тим, хто її потребує.

Гуманітарна допомога з від Товариства Червоного Хреста
Гуманітарна допомога з від Товариства Червоного Хреста Source
Юрій Яремчук
Юрій Яремчук Source

Очільник громади

Юрій Яремчук народився 24 березня 1978 року у Краснопіллі. На посаді голови громади впровадив модель соціально-відповідального бізнесу, де бізнес працює на громаду і для громади, що включає в себе фінансування соціальної сфери, а також розвиток інфраструктури населених пунктів громади. Селищному голові вдалося реалізувати проекти сучасного ЦНАПу для мешканців, нової української школи та інклюзивно-ресурсного центру для дітей.

Люди громади

Поряд з представниками виконавчої влади життя громади творять її люди. Серед них – комунальники, які ведуть роботи з очищення тротуарів, прибирання та вивезення сухих гілок, впорядкування квітників.

У Краснопільській громаді активно ведуться роботи з благоустрою
У Краснопільській громаді активно ведуться роботи з благоустрою
Source

Говорячи про людей громади, неможливо оминути увагою працівників Служби порятунку. Наразі їх робота – це не лише виїзд на місця надзвичайних ситуацій та їх ліквідація. Це ще й масштабна робота щодо інформування місцевих про основні правила безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів, чимало яких залишили по собі російські військові.

Працівники Служби порятунку ведуть роз’яснювальну роботу з місцевими мешканцями.
Працівники Служби порятунку ведуть роз’яснювальну роботу з місцевими мешканцями.
Source

Джерела: 

If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]