Ворожбянська міська громада

Суми
Population:

До складу громади входять:  місто Ворожба та 12 сіл: Воронине, Ганнівське, Гезівка, Кальченки, Крижик, Миколаївка-Тернівська, Нагірнівка, Сергіївка, Цимбалівка, Червоне, Череватівка, Шкуратівка. 

Адміністративний центр − місто Ворожба. 

Населення: 8 031 мешканців (до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну).

З них: чоловіків − 3928 (49%), жінок −4103 (51%), дітей молодше 18 років − 953, осіб з обмеженими можливостями − 379, внутрішньо переміщених осіб − 295.

Історія

Активний розвиток міста розпочався з кінця XIX століття, коли тут з’явилась залізниця, і воно перетворилось на великий залізничний вузол. Спочатку почалась експлуатація вузькоколійної залізниці Ворожба — Хутір-Михайлівський, яку в 1915 році перебудували на широку колію. Поступово навколо станції росло залізничне селище. У кінці XIX століття в ньому проживало майже 600 людей.

Станція Ворожба
Станція Ворожба Source

Окрасою залізниці є вокзал. Його побудували за проєктом архітектора Миколи Юргенца. Цікаво, що в основному він будував храми у Києві та області. Залізниця відіграє настільки важливе значення в житті і розвитку міста, що на гербі міста зображено локомотив.

Покровська церква

Перлиною громади є Покровська церква. Вона вважається найстарішою пам’яткою Ворожби. Будувалась з 1769 по 1778 рік на місці дерев’яної попередниці, яка згоріла. Цікаво, що спершу дозвіл було надано на будівництво дерев’яної церкви на мурованому фундаменті. Однак парафіяни разом із священиком все ж спромоглися збудувати суцільно мурований храм.

Покровська церква
Покровська церква Source

Громада та війна

Руйнувань внаслідок воєнних дій у громаді станом сьогодні немає. Однак Росія продовжує регулярні артилерійські обстріли, авіаційні бомбардування, авіанальоти на населені пункти громади.

Крім того, несе у цій війні громада і людські втрати. 31 березня у Ворожбянській громаді в останню путь провели захисника України Миколу Галицького, який віддав життя, боронячи рідну країну від російського агресора.

Микола Галицький
Микола Галицький Source
Андрій Дружченко
Андрій Дружченко Source

Голова громади

Андрій Дружченко народився 20 травня 1979 року. Живе у місті Ворожба. Є Ворожбянським міським головою з 2006 року. Має вищу освіту. Закінчив факультет іноземних мов в Сумському державному педагогічному університеті імені Макаренка.
У 2005 році став заступником міського голови, з 2006-го − міський голова.

If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]