09.10.2023

«Ми їхали до партнерів, а від’їжджали наче від сім’ї» – Слобожанська громада на Харківщині повернулася з візиту до громади-партнера Веннес у Швеції

У червні цього року під час Шведсько-українського муніципального форуму Слобожанська громада на Харківщині підписали угоду про співпрацю з шведським муніципалітетом Веннес. А вже 25- 29 вересня селищний голова Слобожанського Дмитро Діхтяр разом з командою селищної ради відвідали  свого партнера у Швеції в рамках проекту Мости довіри ( Bridges of Trust) Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR).

В рамках поїздки делегація вивчала шведський досвід управління відходами, інноваційні підходи до середньої та профтехосвіти, досвід роботи соціальних служб та догляду за літніми людьми, а ще почали напрацьовувати спільний проект.

Для нас дуже актуально вивчати шведський досвід управління відходами. В цьому напрямку Швеція в цілому є передовою країною, проте муніципалітет Веннес «тримає планку» на найвищому рівні. Тут ми відвідали центр переробки відходів Starrberget та потужну місцеву транспортну, екологічну та будівельну компанію Kaj Johanssons Åkeri AB. Для нас було цікаво не лише побачити систему збору, сортування та транспортування відходів, але й дізнатися про законодавчу базу, процеси та принципи розподілу відповідальності, якими вони керуються в своїй роботі.” ділиться враженнями від візиту голова Слобожанської громади Дмитро Діхтяр.

Уряд Швеції планує в наступних роках підтримувати Україну у вирішенні проблем із управлінням відходами. Тому, громади-партнери вирішили вже зараз напрацювати спільний проект, який би дозволив налагодити процеси в Слобожанському та залучити потенційні інвестиції.

Окрім цього громади обмінялися досвідом у сфері освіти та відвідали старшу загальноосвітню школу (аналог нашої професійно – технічної освіти) Liljaskolan. 

«Візити до закладів освіти виявився дуже інформативним та надихаючим. Деякі практики, які використовуються в цих закладах можна «запозичити» та впровадити також у Слобожанській громаді. Водночас, шведські партнери були вражені роботами дітей із художньої школи, які ми привезли з собою до Швеції і зацікавилися нашим досвідом роботи з позашкіллям», – ділиться Вікторія Попова, начальниця відділу економічного розвитку, комунальної та інвестиційної діяльності Слобожанської селищної ради.

Загалом, в рамках проекту Cities 4 Cities | United 4 Ukraine вже 12 українських громад започаткували партнерство з шведськими муніципалітетами.

 

Cities 4 Cities | United 4 Ukraine

Ми налагоджуємо міжмуніципальні партнерства Україна-Європа, щоб побудувати сильні партнерства і підтримати Українське прагнення до членства в ЄС і післявоєнного відновлення.

Українські громади, які шукають партнерів у Європі: https://cities4cities.eu/

Cities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities 4 Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи. United 4 Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida).