26.01.2024

Понад 900 учасників пройшли навчання на онлайн-курсі “Міжнародна співпраця для громад” від Cities4Cities United4Ukraine

Інтенсивний онлайн-курс “Міжнародна співпраця для громад”, організований ініціативою Cities4Cities United4Ukraine у партнерстві із SALAR International, став кроком вперед для українських громад у розумінні та впровадженні міжнародної співпраці. Понад 900 учасників пройшли тижневе навчання, а 572 з них отримали сертифікат про успішне завершення курсу.

Команда ініціативи Cities4Cities United4Ukraine вражена масштабною залученістю управлінців українських муніципалітетів.

Щодня ми бачили онлайн 900 прізвищ з громад усіх куточків України. Це означає одне — українські громади дуже відкриті до міжнародної співпраці та розуміють її важливість” — підсумовує координаторка ініціативи Cities4Cities United4Ukraine Світлана Блінова. І додає: “Команда нашої ініціативи готова допомагати українським громадам іти цим шляхом, що ми вже разом робимо. Перші кроки, які варто зробити громадам у цьому напрямку: створити англомовний профіль на нашому сайті; створити свій календар європейських подій на рік та презентувати пріоритетний проект для громади. Разом з тим — не забувати про свою суперсилу, адже партнерство — це завжди про двосторонню співпрацю. В українських громадах зараз концентрується важливий досвід для світу: стійкості, сміливості, гнучкості”.

На онлайн-курсі упродовж 15-19 січня навчалися інструментів розвитку міжмуніципальних партнерств: від пошуку до співпраці з містами-побратимами; розглядали практичні аспекти роботи з проектами, знайомилися з можливостями європейських програм, а також аналізували успішні приклади співпраць.

“Зазвичай люди розказують і показують  успішні  кейси, але не діляться «внутрішньою кухнею», не розповідають яким чином досягли результату. А на цьому курсі ж навпаки — усі спікери діляться відповіддю на питання “як?””, — ділиться враженнями учасниця онлайн-курсу Лілія Скалозуб, керуюча справами Шабівської громади на Одещині.

Зокрема розглядали особливості міжнародної співпраці для громад з окупованих територій. Під час своєї лекції голова Шульгинської сільської громади (Луганська область) Наталія Петренко підкреслила, що вона вже підписала перші угоди про партнерство, а ініціатива Cities4Cities United4Ukraine надала значну підтримку та віру у власні сили:

“Коли Cities4Cities United4Ukraine  розіслали перші свої листи на електронні емейли нам, я заповнила заявку. У нас була онлайн-зустріч з командою і ми так загорілися,  формуючи профіль громади і її  потреби, що в мене оця віра в те, що все буде добре і ми скоро повернемося додому не згасає досі.

Ми також налагоджуємо партнерства всередині України. Це гарантія для окупованих громад, що надалі можна буде швидко налагодити міжнародну співпрацю. Зокрема, чудова нагода для обох мати підсилення і готувати спільні заявки на проєкти з розмінування чи енергоощадності, включаючи один одного як бенефіціарів”

 

Фото: Роман Балук
Фото: Роман Балук

Сities4Cities United4Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Проєкт допомагає українським громадам налагодити міжмуніципальні партнерства з муніципалітетами країн Європи. Сities4Cities було засновано містом Зіндельфінден (Німеччина) під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United4Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Стратегічні партнери: Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація ОТГ.