This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Довгострокові міжмуніципальні партнерства
Довгострокові міжмуніципальні партнерства
Наша ціль – налагодження і підтримка довгострокових партнерських стосунків між муніципалітетами в Україні та в інших європейських країнах.
Для кого цей ресурс
Якщо ви представляєте муніципалітет і розглядаєте ідею створення партнерства з українською громадою – вам до нас.
Муніципалітети в Україні
В Україні існує 1469 муніципалітетів, які офіційно називаються територіальними громадами або скорочено громадами (hromada). Є три головні типи громад – міські, селищні та сільські, які відрізняються в першу чергу тим, в якому населеному пункті знаходить центр громади – в місті, селищі чи селі. Громади, як правило, обʼєднують певну кількість різних населених пунктів. Населення варіюється від кількох тисяч до кількох мільйонів. Голови громад а також місцеві ради обираються на загальних виборах.
Як ми допомагаємо в налагодженні партнерства
На нашому ресурсі ви знайдете ті українські громади, які висловили бажання створити нові партнерства. Їх описи ви можете знайти в списку (лінк на каталог), або на карті (вище). Для початку ми пропонуємо вам визначитись з тим, якого розміру має бути ваш потенційний партнер і в якій частині України він має знаходитись. Це допоможе вам звузити пошук і ближче ознайомитись з потенційними кандидатами. На кожному етапі пошуку ви можете скористатись нашими послугами і написати нам листа (лінк на мейл) зі своїм запитом. Ми можемо підготувати вам кілька пропозицій, які відповідатимуть вашим критеріям або ж відповісти на інші питання.
Ви вже визначились з ким хочете налагодити партнерство. Чим ми можемо допомогти?
Якщо ви вже знаєте, з якою українською громадою хочете дружити, ми допоможемо організувати перші кроки на шляху до знайомства – організувати перші розмови з головою громади або відповідальними працівниками, надати консультацію стосовно потенційних сфер співпраці і спільних проєктів, розповісти про наявні міжнародні інструменти, які скеровані на підтримку таких партнерств.
Також в рамках нашого проєкту ми проводимо нетворкінгові зустрічі, або допомагаємо організувати взаємні візити, слідкуємо за появою нових міжнародних програм і інформуємо партнерів про нові можливості.
Мартін Ассмут, мер міста Хофштеттен (Німеччина), Член Правління мережі молодих мерів Німеччини, громада – партнер Тростянецької громади в Україні
«Через мережу контактів молодих мерів ми теж намагалися впливати на рішення наших політиків щодо війни в Україні. Давали знати нашим громадам, чим живуть мери та міста України, яка підтримка їм потрібна. Це завдання, щоб наші політики отримали інформацію з перших вуст, так би мовити, бо ми своєю чергою комунікуємо з українськими колегами напряму”.
Для того, щоб познайомити українські громади з європейськими – ми організовуємо форуми у європейських країнах. Про один з них написала Катажина Плєвка-Хіжиньска, представниця мера Лєшно (Польща) з питань України:
«Міський голова Охтирки хоче співпрацювати з Лешно. Нас відділяє 1600 км. Я запитала, що для нього було б найважливішим у цій співпраці. «Показати молоді світ. Показати їм, що вони не повинні бути жертвами». Він не говорив про агрегати, ліки чи їжу. Він постійно казав: «Ми з цим собі дамо радо». Людина, яка щодня стикається з війною та смертю, людина, яка називає себе реалістом, каже мені, що якщо вони виживуть, то це буде найважливіше. З рештою вони впораються самі. Вони вже собі добре раду – за 100 днів побудували нову ТЕЦ, яка вже запрацювала».
Лєшно та Охтирка стали містами-партнерами.